Ünlü CEO’dan Dikkat Çeken Açıklama! NFT’ler 2022’de Kripto Paraların Yerini Alabilecek Mi?

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, yakın tarihli bir açıklamasında kripto parları ve NFT‘leri ele aldı. Ünlü CEO, yaptığı bu açıklamada, NFT’lerin 2022’de kripto paraların önüne geçeceğini belirtti. İşte detaylar…

NFT’ler, Kripto Paraların Önüne Geçecek

Önde gelen kripto para yatırım şirketlerinden olan Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz‘ınresmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım dikkat çekti.

Novogratz, yaptığı bu paylaşımda Değiştirilemez Token‘ların (NFT) 2022 yılında birimlerinden daha iyi performans göstereceğini söyledi.

İşte Mike Novogratz’ın paylaşımında yer alan ifade;

“NFT‘ler 2022’de kripto/web3‘e öncülük edecek. Bu benim tweetim.”

Öte yandan milyarder kısa süre önce, ABD hisse senetleri düşüş eğiliminde kalırsa kripto piyasasının soğukkanlılığını yeniden kazanmak için mücadele etmeye devam edeceğini de tahmin etti ve şöyle söyledi;

“Hisse senetleri bir üs bulana kadar kripto para piyasası toparlanmakta zorlanacak.”

Tüm bunlara ek olarak ünlü CEO, Ekim ayında yaptığı açıklamalarla birlikte, Değiştirilemez Token (NFT) piyasasının çok fazla ısındığını söyleyerek yatırımcıları piyasadan biraz uzak kalmaya çağırdı.

Ancak NFT piyasası Novogratz’ın belirttiği gibi değildi ve NFT ekosistemi, kripto para piyasasındaki belirsizliklere rağmen her geçen gün katlanarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

OpenSea Günlük İşlem Hacmi 247 Milyon Dolara Ulaştı

Norveçli kripto analitik şirketi Dune Analytics tarafından sağlanan verilere göre, dünyanın en popüler NFT alım satım platformu OpenSea’deki  günlük işlem hacmi 1 Şubat’ta 247 milyon dolara ulaştı.

Kasım ayının başlarında Novogratz, yaklaşık 440.000 dolar değerinde Ethereum karşılığında bir CryptoPunk satın alırken aynı zamanda Galaxy Digital’in NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu.

Ayrıca Walmart gibi küresel markalar da NFT ekosisteminin bir parçası olmak istiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Düşüşüne Rağmen Bu Projeler Uçuyor! Milyarlarca Dolar Hızla Buraya Akıyor!

Sonrakini Oku

Decentraland (MANA) Alınır Mı? 2022’de Yatırım Yapılabilecek Metaverse Coin’ler Hangileri?

Bir Cevap Yazın