Ünlü CEO: Kripto Para İşlemleri 3 Yıla Tamamen Regüle Edilecek!

Crypto.com‘un CEO’su ve kripto para sektörünün öncü isimlerinden biri olan Kris Marszalek, geçtiğimiz günlerde katıldığı Off the Chain programında kripto para piyasasına yönelik fikirlerini ve öngörülerini paylaştı.

Kripto para birimlerinin kitlelere yayılmaya başladığını belirten ünlü CEO, kripto para borsalarının bu anlamda önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti:

”Kripto para borsaları bu yayılma konusunda oldukça önemli bir yere sahip. Bugünden üç yıl ilerisinde kripto para alım satım işlemlerinin tamamıyla regüle edileceğini düşünüyorum.”

Marszalek ilk açıklamalarına ek olarak kripto para sektöründeki ilerlemelerle eş gidebilmek için finansal teknoloji devlerinin de önemli adımlar atacağını ifade etti. Buna rağmen Google gibi teknoloji devlerinin bazılarının kripto para birimlerine yönelik regülasyonlardan korktuğu için büyük adım atmayı riske edemediğini de belirten CEO, şu an büyük bir ikilemin içerisinde olunduğunu açıkladı.

Bitcoin İnsanlara Özgürlüklerini Geri Verdi

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) insanlara ekonomik özgürlüklerini geri verdiğini belirten CEO, ”veriyi, parayı ve kimlik bilgilerini” kontrol etmenin yeniden kişinin kendisine geçtiğini dile getirdi. Bitcoin insanlara kaybettikleri finansal özgürlüklerini geri vermek için piyasaya sürülse de, son yıllarda kripto para borsalarının artması birçok BTC yatırımcısının olaya tepki göstermesine ve ‘Bitcoin’in ruhunun bu olmadığını’ belirtmesine sebep olmuştu.

Buna ek olarak birçok merkez bankasının da kendi dijital para birimini piyasaya süreceğini açıklaması veya araştırmalara başlaması, merkeziyetsizlik ruhuna aykırılık teşkil ettiği şeklinde eleştirilmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Türkiye Blockchain Devriminde Neden Lider Ülke Olabilir?

Sonrakini Oku

Fransız Merkez Bankası Blockchain Mi Kullanacak?

Bir Cevap Yazın