Ünlü CEO Bütün Hisselerini Satıp, Kripto Para Yatırımı Yapacak!

Dünyanın en büyük online perakende firmalarından birisi olan Overstock‘un eski CEO’su ve kripto para yatırımcısı Patrick Byrne, firmada sahip olduğu bütün hisselerini satıp, kripto para yatırımı yapacak.

Byrne’nin yüzde 13,6 oranındaki hisselerinin değerinin 90 milyon dolara yakın olduğu SEC tarafından yayınlanan bildiride doğrulandı. Byrne kendi blog sayfasında yaptığı açıklamada bütün hisselerini satma sebebinin, ”Derin Devlet’in SEC içerisindeki evcil hayvanlarının” JPMorgan, Morgan Stanley ve Goldman Sachs’a Overstock’un kripto para kar payı bilgilerini sızdırması olduğunu ifade etti.

Eski CEO SEC’ten Şikayetçi

SEC’e adeta ateş püsküren eski CEO, ABD’nin finansal regülatörü konumundaki kurumun Wall Street içerisindeki ”müşterilerini” mutlu etmek ve onlara fayda sağlamak için hep kendi aleyhinde çalıştığını ifade etti:

”SEC, bizim dijital payımız hakkında bilgi sızdırmaya başladı ve bu bana ulaşınca ben şunu fark ettim; ne zaman SEC’in Wall Street içerisindeki müşterilerini memnun etmek için bizim firmamıza tamamıyla zarar verecek bir iş yapıp yapmayacağı sorusu aklıma gelse, onlar hep beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı ve hep şeytani olan şeyi yaptı.”

Byrne hisse satışından aldığı parayı bu ekonominin döngüsüne ters yatırımlarla değerlendireceğini ifade edip bunun altın, gümüş ve ”kripto paranın iki türünden” geçtiğini belirtti. CEO’nun daha önce menkul kıymet token’lerine olan ilgisi göz önüne alınacak olursa, kripto paraların iki türü derken bir normal token’leri bir de menkul kıymet token’lerini kastetmiş olması muhtemel.

Byrne bundan yaklaşık dört hafta önce istifa ettiğini açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sahte Diplomalarla Mücadelede Blockchain Kullanılacak

Sonrakini Oku

Binance 26 Eylül’de İstanbul’a Geliyor!

Bir Cevap Yazın