Ünlü CEO Bütün Bitcoin’lerini (BTC) Sattı: Sebebi Ne?

Hedgeye Risk Management’ın CEO’su ve ünlü yatırımcı Keith McCullough, Twitter üzerinden yaptığı bir dizi açıklamada uzun süredir elinde tuttuğu Bitcoin (BTC) yatırımından kurtulduğunu ve bütün BTC’lerini sattığını belirtti. Birçok kurumsal yatırımcının BTC yatırımı yaptığı şu günlerde ünlü yatırımcının elindeki bütün kripto para varlıklarını satmasının sebebi ise ABD ekonomisinin genel görüntüsü olarak biliniyor.

Ünlü isim, Quad 4 olarak bilinen ekonomik döngünün son aşamasına gelindiğini ve ABD ekonomisinin buradan sonra büyük bir değişim yaşayacağını vurguladı. Lider kripto para biriminin geçtiğimiz ay %7,1 düşüş yaşadığını hatırlatan McCullough, Quad 4 ile hem büyümede hem de enflasyonda düşüş yaşanacağını belirtti.

ABD Ekonomisi Toparlanırken Bitcoin Düşecek

Böyle bir ekonomik ortamın Bitcoin ve hisse senetleri gibi riskli varlıklar için çok tehlikeli ve kötümser olduğunu belirten ünlü yatırımcı, sadece Bitcoin’in değil bütün kripto para birimlerinin düşeceğini düşünüyor.

ABD dolarının uzun süreden sonra ilk defa Japon Yeni karşısında değer kazanmaya başladığını belirten yatırımcı, bu gelişmenin süreceğini ve ABD dolarının güç kazanacağını vurguladı.

ABD dolarının güç kazanması ise Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıkların genel bir düşüş trendine girmesi anlamına geliyor. Bitcoin’in Eylül ayından beri düşüş yaşaması ise bunun işareti olarak algılanmakta.

2020 yılının sonlarına gelinse ve BTC düşüş yaşasa da 2021’in Bitcoin’in yılı olacağını belirtenlerin sayısı artıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) Fiyatı İçin En Önemli Sinyal Görüldü

Sonrakini Oku

TRON CEO’sundan Ethereum (ETH) İle İlgili Çarpıcı İddialar!

Bir Cevap Yazın