Ünlü CEO Bitcoin’in Yükseliş Sebebini Açıkladı!

20 Mayıs tarihinde Fortune tarafından yayınlanan bir habere göre, dünyanın en büyük kripto para firmalarından birisinin CEO’su, Bitcoin‘in (BTC) fiyatının direkt olarak Çin ve ABD arasında yaşanan ticaret savaşları ile bağlantılı olabileceğini ifade etti.

Küresel Ekonomik Kriz, Bitcoin’in Yararına

Digital Currency Group CEO’su ve kurucusu Barry Silbert, BTC’nin yükselişinin tam da Pekin ve Washington arasında başlayan sürecin kırılma noktasına geldiği anlarda yükselişe geçtiğini ve bunda devletlerin arasındaki kavganın etkili olabileceğini ifade etti. Kripto para savunucusu lider kripto para biriminin kendisini yatırımcılar için güvenli bir liman haline getirdiğini ve küresel ekonomi çökerken BTC’ye yatırım yapıldığını açıkladı.

”Eğer geçtiğimiz beş yıla bakacak olursak, Brexit olduğunda Bitcoin yükseldi. Grexit olduğunda Bitcoin yükseldi.”

Silbert buna rağmen kripto para piyasasında görülen volatiliteden dolayı bazı makro-ekonomik olaylar yaşanırken kripto paraların da beklenmedik bir şekilde darbe alabildiğini ve bunun en çok geçtiğimiz iki yıl içerisinde yaşandığını ifade etti. ABD ve Çin gibi iki süper gücün birbirlerinin ürünlerine yaptırım uygulaması sonuç olarak günlük ürünlerin tüketiciler için çok daha pahalı hale gelmesine yol açmakta ve makro-ekonomik bir olay haline dönüşmekte.

Barry Silbert 19 Mayıs tarihinde yaptığı başka bir röportajda, bu Bitcoin rallisinin öncekilerden farklı olduğunu ifade etmiş ve bunu birkaç neden ile açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

WhatsApp’a Bitcoin Gönderme Seçeneği Geldi!

Sonrakini Oku

Max Keiser Bitcoin ve Türk Lirası Hakkında Konuştu!

Bir Cevap Yazın