Ünlü CEO: Bitcoin Hala Çok Ucuz!

Bitcoin (BTC) geleneksel finans piyasası katılımcıları tarafından sıklıkla yüksek volatilite oranı ve sert düşüşleri ile eleştirilse de, istatistiklere göre hala dünyanın en iyi performans sergileyen varlığı konumunda ve bunun uzun bir süre değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Rakipsiz Bitcoin

MarketWatch tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre 16 Temmuz 2010 yılında 100 dolarlık BTC yatırımı yapan bir kişi, 2019 yılının Mart ayına kadar bu parasını 7 milyon dolara çıkarmış olabilirdi.

Doğal olarak BTC’nin ilk başladığı yere kıyasla bu kadar yükseliş elde etmesi birçok kripto para yatırımcısına ”daha fazla artış olmaz” cümlesini düşündürtse de, ünlü bir CEO lider kripto para biriminin daha yeni ”ısınmaya başladığını” vurguladı.

Real Vision Group CEO’su Raoul Pal, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in ilk piyasaya çıktığı tarihten bu yana yüzde 15 milyon arttığını, bunun aslında rekor seviyesi olan 20.000 dolardan yüzde 25 milyon aşağıda olmasına rağmen gerçekleştiğini ifade etti. Yani Bitcoin’in ilk piyasaya çıkış değerinden, rekor kırdığı 20.000 dolar seviyesine kadar olan farkı ise yüzde 40 milyon seviyelerinde.

”Bu bütün tarih boyunca en iyi performans gösteren varlık konumunda.”

”Uzun vadeli bakacak olursak da bu bana göre hala çok ucuz.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü CEO İddialı: Satoshi Nakamoto Öldü Mü?

Sonrakini Oku

Venezuela’da Bitcoin Yardımlarının Önemi Artıyor

Bir Cevap Yazın