Ünlü Borsa CEO’sundan Altcoin Yatırımcılarını Heyecanlandıran Tahmin!

Kripto para piyasasının toplam değeri bugün itibarıyla 1 trilyon doları buldu ve yükselmeye devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatının 38.000 dolara çıktığı ve Ethereum’un (ETH) ona 1.200 dolar ile eşlik ettiği şu günlerde kripto para piyasasının böyle bir rekor kırması aslında bekleniyordu.

Erik Voorhees: Kripto Para Piyasasının Değeri İkiye Katlanacak

Peki kripto para piyasasının bu yükselişinde sona gelindi mi yoksa daha boğa koşusunun çok başlarında mı yer alıyoruz? Buna net bir yanıt vermek neredeyse imkansız olsa da ShapeShift kripto para borsasının CEO’su Erik Voorhes önemli bir açıklamada bulundu. Voorhes, sektörün değerinin kısa sürede 2 katına kadar çıkabileceğini vurguladı.

eth btc

Ünlü CEO, kripto para piyasasının 6 ay gibi kısa bir sürede toplam piyasa değerini 2 trilyon dolara çıkartacağını vurguladı. Buraya ulaşmanın 10 yıl sürdüğünü belirten tecrübeli isim, buradan 2 trilyon dolara ulaşmanın ise 6 aydan kısa süreceğini belirtti. Voorhees’in ne kadar haklı olduğu tartışılsa da kripto para sektörünün şu an tam anlamıyla çılgınlık yaşadığı görülüyor.

Bitcoin Fiyatı Durdurulamıyor

Bitcoin fiyatının 20.000 doları kırıp kıramayacağı bile tartışılırken şu an 40.000 dolar seviyesinin zorlanması, bunun nerede duracağının tahmin edilmesini imkansız hale getiriyor. Hiçbir varlık devamlı olarak yükselme şansına sahip olmasa da kripto para sektörünün 2020 yılında yaşanan küresel olaylarla beraber rekora yürümesi oldukça beklenen bir gelişmeydi.

Voorhees 2 trilyon dolarlık toplam piyasa değerini hangi kripto paraların oluşturacağını söylemese de kendisinin sıkı bir Bitcoin ve Ethereum yatırımcısı olduğu  biliniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kripto Para Piyasası Artık Trilyon Dolarlık Bir Piyasa!

Sonrakini Oku

Bitcoin 40.000 Dolara Koşuyor: BTC 38.000 Barajını da Kırdı!

Bir Cevap Yazın