Ünlü Bitcoin Boğası Bile BTC’den Vazgeçmek Üzere!

Bitcoin (BTC) fiyatı dün önemli bir yükseliş elde etti ve piyasaya yeniden heyecan gelmesini sağladı. Buna rağmen Bitcoin’in hala düştüğü noktanın 2.000 dolar gerisinde olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yatırımcılarda özellikle son haftalarda boğa piyasasında görülen hareketler gözlemlenirken, en önemli Bitcoin destekçilerinden birisi olan Mike Novogratz‘ın açıklamaları beklenmeyen bir etki yarattı.

“Bitcoin Bu Yıl 20.000 Doları Görmek Zorunda”

Galaxy Digital’in CEO’su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, yıllardır Bitcoin hakkında yaptığı iddialı tahminleri ve açıklamaları ile biliniyor. Ünlü isim Bitcoin fiyatında bu yıl istenilen seviyelerin görülmemesi sonrasında “ununu eleyip, eleğini asabileceğini” yani BTC’den vazgeçebileceğini belirtti.

CNBC’nin Closing Bell programı için röportaj veren Mike Novogratz, hem piyasa durumunu yorumladı hem de geleceğe yönelik açıklamalarda bulundu. Bu yılın BTC için en önemli yıl olduğunun altını çizen Bitcoin boğası, 20.000 doların artık gelmesi gerektiğini vurguladı.

Bitcoin daha önce 2017 yılında 20.000 dolara yükselse de şu sıralar bunun bir hayli gerisinde ve yatırımcıların birçoğu 20.000 dolara hayal olarak bakıyor. Yine de yaklaşan Bitcoin Halving ve Kovid-19’un yarattığı paniğin ortadan kalkması, piyasalara beklenmeyen bir yükseliş getirebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance’in Yeni Platformu Belli Oldu: Opsiyon Alım Satımı Geliyor!

Sonrakini Oku

Bitcoin Fiyat Tahminleri Günden Güne Artıyor: 5.000.000 Dolar!

Bir Cevap Yazın