Ünlü Analist Tom Lee’den 2021 Yılına Damga Vuracak Bitcoin (BTC) Tahmini

Fundstrat Global Advisors’ın kurucularından ve analistlerinden olan Tom Lee, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili yine iddialı bir tahmin yaptı. Tom Lee, Bitcoin fiyatının 29.000 dolara kadar yükselmesinden sonra 2021 yılının 2017 yılı gibi olacağını ve asıl rallinin o zaman başlayacağını belirtti.

BTC/USD Asıl Patlamasını 2021’de Yaşayacak

BTC/USD işlem çiftinin 2016 yılı sonlarında rekora yürüdüğünü ancak herkesin beklediği rekorun 2017 yılında geldiğini belirten Lee, Bitcoin fiyatının %300’den fazla yükselmesini beklediğini açıkladı. Tom Lee, zayıflayan ABD dolarının Bitcoin ile ilgili çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek, lider kripto paranın ABD doları yerine geçebileceğini bile ifade etti.

tomlee

CNBC sunucusu Brian Kelly ise konu hakkında yaptığı açıklamada ABD dolarının devamlı olarak basılmasının buna olan güveni azaltacağını ifade etti. Bitcoin fiyatının tam olarak böyle bir ortam için tasarlandığını belirten Kelly, hiçbir merkez bankasının güçlü bir para birimi istemediğini, Bitcoin’in ise tam olarak güçlü bir para birimi rolün üstlendiğini vurguladı.

Bitcoin 30.000 Doları Görecek

Bitcoin fiyatı 29.300 dolara kadar çıktı ve tüm zamanların rekorunu tazeledi. CME üzerindeki Bitcoin vadelilerinin fiyatı ise 29.700 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatı JP Morgan gibi dev firmaların yaptıkları açıklamalar sonrası da ciddi bir artış elde etti. JPMorgan yetkilileri lider kripto para biriminin 2021 yılında altın muamelesi görebileceğini ve birçok küresel yatırımcının Bitcoin yerine altın alabileceğini belirtti.

Bitcoin fiyatının 2020 yılındaki performansına bakıldığında bunun yılın başından beri %227 arttığı, altının ise %26 ile ikinci sırada yer aldığı görülüyor. Altın özellikle koronavirüs krizi sonrasında inanılmaz bir yükseliş elde etse de Bitcoin uzun vadede bunun rekorunu egale etmeyi başardı. Üçüncü sırada ise %20 ile tahvil yatırımı, dördüncü sırada %16 ile nakit, beşinci sırada ise %15 ile menkul kıymetler yer alıyor.

Borsalar Sert Çakılabilir

Tom Lee Bitcoin fiyatında sert bir yükseliş beklediğini belirtirken aynı zamanda düşüş beklediği bir piyasayı da açıkladı. Lee’ye göre borsalarda çok yakında sert bir düşüş görülebilir ve fiyat tüm zamanların rekorundan çok ama çok aşağılara çekilebilir. Lee, borsalardaki çekilmenin kısa vadede de olsa Bitcoin fiyatı için benzer bir durum yaratabileceği uyarısında bulundu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance US, XRP’yi Platformdan Kaldırıyor!

Sonrakini Oku

Bitcoin, BTC’ye Fare Zehiri Benzetmesi Yapan CEO’nun Şirketini Geride Bıraktı!

Bir Cevap Yazın