Ünlü Analist: Ethereum’da (ETH) Tüm Göstergeler Yükseliş Sinyali Veriyor!

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) dün yeni bir rekor seviyeye imza attı ve 1.440 doları gördü. Her ne kadar sonrasında yaklaşık olarak 100 dolarlık bir düşüş yaşanmış olsa da birçok analist ve yatırımcı ETH’un daha yükseliş için yolu olduğunu düşünüyor.

ETH Yükselişi Devam Edecek

19 Ocak’ta kripto VC fonu Variant’tan Spencer Noon, Ethereum’da parabolik bir boğa koşusunun yakın olduğunu, çünkü 11 indikatörün bu yönde sinyal verdiğini dile getirdi. Noon ilk olarak son sekiz ayda bir milyondan fazla benzersiz adresin DeFi ile etkileşime girdiğine işaret etti.

Öte yandan Noon, aylık DEX hacminin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 30 milyar doları aştığını ve DeFi borç verme protokollerine 20 milyar dolardan fazlasının yatırıldığını ekledi.

Bunlara ek olarak Noon, Ethereum‘un günlük ücretler konusunda da en iyi blok zinciri ağı olduğunu vurguluyor ve bu noktada BTC‘yi %50’den fazla geride bıraktığını ifade ediyor. Ayrıca günlük aktif Ethereum adreslerinin sayısı son 12 ayda ikiye katlanarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 550.000’e ulaştı ve geçtiğimiz yıl Ethereum’da yaklaşık 20 milyar dolar değerinde stablecoin basıldı.

DeFi’nin Etkisi

Noon, şu anda DeFi‘de 25 milyar dolardan fazlasının kilitlendiğini belirtiyor ve 21 merkezsiz finans protokolünün artık her birinin kilitlenmiş toplam değerinin en az 100 milyon doları temsil ettiğini ekliyor.

Kurumsal Yatırımcılar

Ethereum’un yükselişte olan temel göstergelerine rağmen Noon, değeri 100.000 doların üzerinde olan ETH işlemlerinin sayısının Ocak 2018’in en yüksek seviyelerinden yedi kat daha az olduğunu belirtiyor ve bu da “kurumların hala oyuna girmediğini” gösteriyor.

Buna ek olarak aynı gün, kripto piyasalarını incelemek için P/E gibi geleneksel finansal ölçütleri kullanan bir analiz platformu olan Token Terminal, Ethereum’un “fiyat-satış oranı” grafiğini “bu sefer farklı” başlığıyla tweetledi.

Paylaşılan bu grafiğe göre Ethereum fiyatının şu anda olması gereken değer ile mevcut piyasa değeri arasında ciddi bir fark var ve bu da yükseliş ciddi bir yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Deutsche Bank Yatırımcılarının Yüzde 90’ı Emin: Bitcoin ve Borsalar Balon Aşamasında

Sonrakini Oku

“Elon Musk Etkisi”, Dogecoin (DOGE) İçin Kanıtlandı!

Bir Cevap Yazın