Ünlü Analist Bu Kripto Para Rallisinin “Farklı” Olduğunu Vurguladı

Aslında Bitcoin (BTC) fiyatının 2020 yılına damga vuracağı 2019 yılından beri konuşulmaktaydı. Lider kripto para birimi 2019 yılında 14.000 dolar seviyesine çıkarak yıllık rekorunu kırarken herkes 2020 yılında yaşanacak olan blok ödülü yarılanmasına odaklandı.

Üçüncü blok ödülü yarılanması ile Bitcoin’in artık blok başına 6,25 BTC verecek olması uzman isimlerin yeni rekorlar yaşanacağına dair yorumlar yapmasını sağladı. Bitcoin ise Halving’in yaşandığı Mayıs ayında tam anlamıyla yerinde saydı ve 10.000 dolara bile ulaşamadı.

Bunda tabii ki Koronavirüs krizinin de etkisi oldu ve sadece Bitcoin değil neredeyse bütün kripto para birimleri ve finansal varlıklar sert bir şekilde düştü. Ancak Bitcoin’in asıl rallisi Ekim ayında başladı ve 13.000 dolar seviyesinin üstüne çıkan BTC, 14 ayın rekorunu kırdı. Birçok yatırımcı bu rallinin de diğerleri ile aynı olduğunu vurgularken bir analist bunun aslında farklı olduğunu ifade etti.

Crypto Capo: Bu Bitcoin Yükselişi Diğerlerinden Farklı

Crypto Capo, Bitcoin’in 12.000 doların üstüne çıkmaya çalıştığı diğer denemelerde fonlama oranlarının ve premium oranının pozitif olduğunu hatırlattı. Ancak bunların artık negatif veya nötr bölgede olduğunu vurgulayan Capo, şu an borsalardaki insanların büyük bir çoğunluğunun yükseliş beklentisi içerisinde olup alım yaptığını vurguladı.

Gerçekten de PayPal haberi Bitcoin yatırımcılarının içerisindeki FOMO’yu tetikledi ve bu BTC fiyat rallisi diğerlerinden farklı olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatını Etkileyen Tek Gelişme PayPal Olmadı

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselişi, En Çok Bu Şirkete Yaradı

Bir Cevap Yazın