Ünlü Analist Bitcoin’in Yeni Rekorunu Kıracağı Zamanı Açıkladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 10.000 dolar altına gerilese de, uzmanlar BTC’den umudunu kesmiş sayılmaz.

Sosyal yatırım ağı eToro‘nun kurucusu ve CEO’su olup, yaptığı kripto para analizleri ile de öne çıkan Yoni Assia, Bitcoin konusunda tüm zamanların en yüksek seviyesine yeniden çıkılabileceğini ifade etti.

Bitcoin’in Önünde 300 Gün Var

Reddit üzerinde yayınlanan ve BTC’nin tarihsel yükseliş grafiklerini gösteren bir görsel ile tweet atan Assia, bunun ‘popüler olmayan bir görüş’ olduğunu belirttikten sonra Bitcoin için 20.000 dolar üstüne çıkışın 2013 – 2017 kışından daha uzun süreceğini ve yaklaşık 300 gün alacağını vurguladı. Bu da lider kripto para biriminin en yüksek seviye için 2020 yılının ikinci yarısını beklemesi gerektiği anlamına geliyor ki Bitcoin blok ödülü yarılanması ile bu zamanın çok yakın olması yükseliş ihtimalini doğruluyor.

Bitcoin’in ”altınının gümüşü” olarak tabir edilen Litecoin (LTC) de geçtiğimiz tarihlerde blok ödülü yarılanması yaşadı ancak yatırımcılar bundan istedikleri performansı göremediler. Bu da birçok kripto para yatırımcısının aklına blok ödülü yarılanmalarının eski gücünü kaybetmiş olabileceği ihtimalini getirmekte.

Bunların yanı sıra 23 Eylül tarihinde beklenen Bakkt piyasaya giriş yapacak ve John McAfee gibi birçok isim bunun yükselişi tetikleyebileceğini düşünmekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

McAfee: Bakkt, Kripto Para Kabulünü Tetikleyebilir!

Sonrakini Oku

İşte En Zengin Bitcoin Adresleri ve Sahipleri!

Bir Cevap Yazın