Ünlü Analist Bitcoin’de Boğa Koşusuna İşaret Etti!

Bitcoin Sefalet Endeksi (BMI) olarak bilinen endeks aslında geçtiğimiz Nisan ayında lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 5.000 dolar bandından iki kat değer kazanarak 10.000 dolar bandına kadar tırmanmasından önce bu yükselişe işaret etmiş ve birçok kripto para yatırımcısının kazanç elde etmesini sağlamıştı.

Fundstrat Global Advisors’un ünlü ismi Tom Lee ise konu hakkında yaptığı açıklamada endeksin 50 puanın altına düşmeye yaklaştığını ve bu seviyelerde BTC’nin aynı Nisan ayındaki gibi boğa koşusuna başlayabileceğini vurguladı. Endeks temel olarak ortalama alım satım işlemlerinin kârlılığını temel almakta ve endeksin yüksek seviyelere ulaşması birçok yatırımcının ”sefil” bir durumda olduğunu, piyasanın da yönünün belirsiz bir hal aldığını ifade ederken, endeksin düşük puanlara geçmesi hype’nin başlamış olması şeklinde yorumlanıyor.

Bitcoin Ralliye Başlayacak

Bitcoin Temmuz ayındaki sert fiyat hareketlerinden sonra nispeten yatay bir grafik çizmeye başladı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.000 dolar üzerinde tutunmayı sürdürüyor. BMI ise 67 seviyelerinden 53’e kadar geriledi ve Tom Lee lider kripto para biriminin ”sıkıcı” bir yaz geçirdiğini, ancak BMI’nin 50 altına düşmesi ile sert hareketlenmelerin mümkün olduğunu düşünmekte.

Lee bundan bir süre önce yaptığı açıklamasında BTC’nin 2019 sonuna kadar rekor kıracağını açıklamıştı ki görünüşe göre kendisi hala görüşünün arkasında.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance Futures Borsasına Erken Erişim Kodları, Hızlı Olan Kazanır!

Sonrakini Oku

Tether’den 300 Milyon USDT’lik Transfer!

Bir Cevap Yazın