Ünlü Analist Bitcoin ve Ethereum Tahminini Açıkladı! Epik Bir Ralli Bekliyor

Ünlü bir kripto stratejisti ve trader, kripto para piyasasına yönelik son tahminlerini açıkladı ve önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) için büyük bir rallinin ufukta olduğunu söyledi.

Ethereum, “Tam Canavar” Modunda

Kripto analisti Justin Bennett, tahminlerini Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı. Bennett 93.500 Twitter takipçisine, Bitcoin‘e (ETH/BTC) karşı bir yükseliş devam modelinden çıktıktan sonra Ethereum’un artık “tam canavar modunda” olduğunu belirtti.

Justin Bennett Ethereum hakkındaki tahminlerini açıklarken şu ifadelere yer verdi;

“Şu anda 0.082 BTC‘nin (4.138.70 dolar) üzerinde ve tırmanıyor. Hedef 0,10-0,11 BTC (5,047,20 dolar – 5.551,92 dolar), yani önümüzdeki birkaç hafta içinde daha yukarı hareket etmek için hala yer var. Ocak ayı kırılmasının hedefi 0.16 BTC (8,075.52 dolar).”

Popüler altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin karşısında şu anda 0.085 BTC‘den el değiştiriyor ve bu, paritenin Bennett’in ikinci hedefine ulaşması durumunda %90’lık bir yükseliş potansiyeli olduğuna işaret ediyor.

Öte yandan ABD doları karşısında Ethereum‘a baktığımızda, ünlü kripto stratejisti, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının geçtiğimiz hafta sonundaki derin düzeltme hareketinden sonra bile hala nispeten güçlü göründüğünü söyledi ve ekledi;

“Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %14 indirimle çıkmasını ironik buluyorum, Twitter’da pek çok kişi gökyüzü düşüyormuş gibi davranıyor. Tedbirli kal? Evet. Panik? Bir şans değil.”

Bennett: BTC Yükselişini Sürdürebilmesi İçin Bu Seviyeyi Kırmalı

Ethereum tahminlerine ek olarak lider kripto para birimi Bitcoin’e de bakan Bennett, BTC‘nin yükseliş momentumunu yeniden kazanması için önemli bir fiyat alanını desteğe çevirmesi gerektiğini belirtti.

“BTC 50.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin‘in tekrar yükselişe geçmesi için 53.000 dolarlık seviyeyi yeniden geride bırakması gerekiyor. ”

Bennett ayrıca, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 52.000 ila 43.000 dolar arasında konsolide olabileceği olası bir senaryo için de hazır olunması gerektiğini belirtti.

Bitcoin‘in bir süredir sıkıştığı mevcut aralığın küçük olmadığını unutmayın. Önümüzdeki birkaç hafta için bunlardan çok daha fazla düşüş gerçekleşebilir.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Fransa ve İsviçre Merkez Bankaları CBDC Testlerini Başarıyla Tamamladı!

Sonrakini Oku

Galaxy Digital’ın CEO’su, Bitcoin’de Değer Artışını Tetikleyebilecek Faktörleri Sıraladı!

Bir Cevap Yazın