Ünlü Analist: Bitcoin Bu İndikatöre Göre 31.000 Dolar Olmalı!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) fiyatı ağın madencilik zorluğu temel alınarak oluşturulan yeni verilere göre mevcut fiyat döngüsünde 30.000 dolara kadar çıkabilir.

Twitter üzerinde ciddi bir kitlesi bulunan ünlü kripto para analisti PlanB tarafından 10 Eylül tarihinde atılan bir tweet’e göre, Bitcoin fiyatı 2021 yılına kadar yeni bir rekor kırabilir.

Bitcoin madencilik zorluğu temel olarak ağa katılan madencinin artması ile, madencilerin blok ödülü elde etmek için çözmesi gereken işlemlerin zorluğunun da artması anlamına gelmekte. PlanB’ye göre geçmişte madenciliğin bu seviyelere geldiği her an, BTC fiyatın yükselmesi ile duruma tepki verdi.

2013 yılında Bitcoin madencilik zorluğu, en son dip seviye ile kıyaslandığında yüzde 50.000 artış yakaladı ve fiyat da 1.300 dolarlara kadar çıktı. 2017 yılının sonlarına doğru ise BTC’nin 20.000 dolara çıkması madencilik zorluğunu yüzde 9.000 arttırmıştı.

Bitcoin Gelişmeleri Fiyatlandı Mı?

Aslında Bitcoin geçtiğimiz haftalarda birden fazla önemli gelişme ile anılsa da, birim fiyat olarak 10.000 dolar bandında kalmaya devam etti ve herhangi bir sert yükseliş yaşamadı.

Büyük bir heyecanla beklenen Bakkt platformu ilk fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri için 23 Eylülü tarih olarak belirlemişti ve tarih yaklaşsa da henüz bu haber fiyatlanmamış gibi duruyor. Bakkt’ın yanı sıra Bitcoin ağı 100 kentilyon hash rate oranına ulaşarak da tarihinde bir ilke imza attı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İranlı Kripto Para Madencileri Vergiden Muaf Olacak!

Sonrakini Oku

VanEck Yeni Bitcoin Ürününü Açıkladı!

Bir Cevap Yazın