Ünlü Analist: Bitcoin (BTC) Parabolik Bir Ralliye Hazırlanıyor! İşte Beklenen Seviyeler

Yakından takip edilen bir kripto para analisti ve stratejist, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte piyasaya yönelik tahminlerini güncelledi. Öyle ki ünlü analist, BTC‘nin son birkaç gündeki güçlü sıçramasının ortasında Bitcoin için parabolik bir ralli öngördüğünü belirtti.

Bitcoin’de Parabolik Bir Ralli Başlayabilir

Credible olarak bilinen ünlü analist, yaptığı yeni bir strateji oturumunda Bitcoin hakkındaki son tahminlerini paylaştı. Credible, yaptığı açıklamalarda 307.000 Twitter takipçisine lider kripto para birimi Bitcoin’in yüksek bir zaman dilimi değişiminin ortasında olabileceğini belirtti.

Öyle ki ünlü analiste göre, Bitcoin‘de büyük bir geri dönüş yaşanıyorsa, amiral gemisi kripto para birimi yeni bir düzeltme yapmadan güçlü rallilerden geçecek.

Credible, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Bitcoin‘de yaşanan bu son artışla birlikte fiyatın nereye gideceğini kesin olarak söylemek kolay değil. Şu anda Bitcoin’de küçük bir hareketlenme ve artış yaşıyoruz. Bitcoin’de bu artışın devam etmesi durumunda fiyat 47.000 dolar seviyelerine kadar yükselebilir.  Ancak şu anda biraz konsolidasyon alıyoruz.

Ve bu noktada insanlar, ‘Tamam, arzımız var ve bu seviyeden düşüşe geçeceğiz düşüncesiyle hareket ediyor.’ Ama gerçekçi olarak, bir sonraki dürtü üzerinde çalışıyorsak bazen olan ve tipik olarak olacak olan şey, Bitcoin’in bir süre konsolide olacağıdır.

BTC’deki konsolidasyonun ardından fiyat yukarı yönde devam edecek ve ardından giderek daha agresif hareketleri yakalayacağız. ”

BTC 60.000 Doların Üzerini Hedefliyor

Ünlü analist Credible, lider kripto para birimi Bitcoin’in grafiğine dayanarak, lider kripto para biriminin yakın vadede 60.000 doların üzerinde parabolik bir ralli yapmasını bekliyor.

Credible ayrıca, Bitcoin’in şu anda kilit bir direnç alanına doğru ilerlediği için beklediği senaryoyu takip ettiğini belirtti. Kripto analistine göre, Bitcoin‘in 44.000 doların üzerindeki tepkisi analistin beklentilerini daha da doğrulayabilir.

Analist, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“39.000-40.000 dolar civarında bir geri çekilme görmek isterdim, ancak geri çekilme beklediğimden daha sığ/yan yönlüydü… Şimdi aylık arz karşısında, BTC’nin bunu nasıl ele aldığını görelim.”

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.74’lük bir artışla 43.503 dolar seviyelerinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Teknoloji Devi Yeni Decentraland Gelişmesi İçin Tarih Verdi: MANA Yatırımcıları Dikkat!

Sonrakini Oku

Bu Altcoin Popüler İki Kripto Parayı Geçti: Fiyat Artışı Dikkat Çekiyor!

Bir Cevap Yazın