Ünlü Analist: Bitcoin Ayı Piyasasının Son Aşamasını Yaşıyor

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden birisi olan Tuur Demester, geçtiğimiz günlerde Peter McCormack ile yaptığı röportajda Bitcoin‘in (BTC) mevcut durumu ve kripto para piyasasının durumunu etkileyebilecek çeşitli konular hakkında konuştu.

İlk olarak BTC’nin mevcut değerlemesinden sözü açan Demester, bunun şu an için Bitcoin arzından etkilendiğini vurguladı. Piyasanın ayılar ile boğalar arasında bir savaş verdiğini dile getiren Tuur, satıcıların şu an için ICO hazinelerinde ne kadar Bitcoin kaldığı ile ilgilendiğini ve toplam arza göz dikildiğini vurguladı. Bitcoin’in 6.500 dolar altında birim fiyata sahip olduğu süre boyunca, bunun BTC toplama süreci olacağını ifade den Tuur, yatırımcılara alım yapma tavsiyesinde bulundu.

Piyasanın özellikle önümüzdeki günlerde yaşayacağı olgunlaşma süresinde ciddi sıkıntılar yaşayabileceğini belirten analist, borsalarda, kurumlarda ve buna benzer platformlarda çok sayıda Bitcoin toplanmasının iyi bir gelişme olmadığını ve aşırı risk taşıdığını ifade etti. Mt. Goxborsasına işaret eden Tuur, bir zamanlar dünyanın en güvenlisi olarak bilinen platformun bile bütün BTC’lerini kaybettiğini ve hepsinin buna maruz kalabileceğini dile getirdi.

Ayı Piyasası Bitiyor

Bitcoin’in henüz boğa piyasasına girmediğini ifade eden Tuur, buna rağmen ayı piyasasının son döngüsünde olduklarından emin olduğunu söyledi. Bitcoin bugün sabah saatleri itibariyle yakaladığı bir ivme ile kendini yeniden 6 ay sonrasında 6.000 dolar üzerine atmayı başardı ve basın saatine göre 6.100 doları zorlamaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Hakimiyeti Zirve Yaptı, Altcoin’lere Neler Oluyor?

Sonrakini Oku

Bitcoin Bu Grafiği İzlerse Daha Fazla Yükselebilir

Bir Cevap Yazın