Ünlü Analist Açıkladı: Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) Arasında Kalsa Neyi Seçerdi?

Ethereum (ETH), ETH 2.0 güncellemesinden ve yeterli ETH stake edildikten sonra sert bir düşüş yaşadı. Aslında herkes bu büyük olay sonrasında fiyatta sert düşüşler yaşanabileceğini tahmin ediyordu ve tahmin edilen oldu. Ancak Ethereum fiyatı 400 dolar bandına kadar geriledikten sonra burada çok kalmadı ve yeniden 600 dolar seviyesine doğru yola koyuldu. Bitcoin ise 19.000 doların üzerine çıktı ve yükselişini devam ettiriyor.

Ethereum Fiyatı İçin Yükseliş Başladı

ETH/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 584 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin’in izinden %4,26 yükseliş elde edildiği görülmekte. Herkes XRP fiyatının yaşadığı düşüşten sonra Ethereum’un da sert bir şekilde gerileyeceğini düşünürken ETH tam tersini yaptı.

Tanınan bir kripto para analisti ise Ethereum ve Bitcoin arasında kalması durumunda neyi seçeceğini net bir şekilde ifade ederek aslında Ethereum’un daha da yükselebileceğine dair işaret verdi. BTC son 24 saat içerisinde ETH ile neredeyse aynı oranda yükseliş elde etti. Analist Crypto Michael ise kararının Ethereum olacağını vurguladı.

Bitcoin İçin Sıradaki Hedefler

Analist bunun devamındaki açıklamasında ise Bitcoin için kritik direnç noktalarını belirtti. 18.500 doların kırılmasından sonra sırada 21.000 doların olduğunu belirten analist, çizdiği grafikte ise kritik noktanın 19.430 dolar olduğunu vurguladı. 19.430 dolar seviyesinin kırılması durumunda fiyatın direkt olarak 21.000 dolara çıkması bekleniyor.

Ethereum cephesinde ise yüzdesel olarak daha büyük bir artış beklendiği söylenebilir. Daha önce 650 dolardan dönen ETH fiyatı, şimdi 625 doları kırdıktan sonra önce 650 doları, bunun devamında ise 730 doları test edebilir. Bu da mevcut fiyat üzerinden en az %25’lik bir fiyat yükselişi anlamına geliyor.

Altcoin Rallisi Başlarsa, ETH Rekor Kırabilir

Ethereum fiyatının böyle bir yükseliş yaşamasından sonra ise FOMO başlayabilir. 2017 yılındaki boğa koşusunda görülen FOMO, Ethereum fiyatını 1.400 dolara kadar çıkarmıştı. Tabii ki Bitcoin fiyatının neredeyse 1.000 dolardan 20.000 dolara kadar çıktığı da unutulmamalı. Böyle bir altcoin boğasının gelmesi ise sadece ETH için değil neredeyse bütün kripto paralar için yeni rekorlar görülmesini sağlayabilir.

Altcoin rallisinden en çok faydalanacak kitle ise büyük bir yükseliş beklenmesine rağmen sert çakılan XRP yatırımcıları olacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatının Gidişatını Bu 3 Gelişme Belirleyebilir

Sonrakini Oku

Kripto Paralar Yeşile Döndü: Bitcoin (BTC) Fiyatında Önemli Seviyeler Belli Oldu!

Bir Cevap Yazın