Ünlü Analist Açıkladı! Bitcoin ve Kripto Boğa Koşusu 2022’ye Uzayabilir! İşte Nedenleri

Son kripto piyasası düzeltmesi ve konsolidasyon, yatırımcıları kripto alanında bir sonraki eylem hattının ne olabileceği konusunda tedirgin ederken popüler kripto analisti Lark Davis boğa koşusunun 2022’de de devam edeceğini öngörüyor. Davis, Bitcoin ve kripto para piyasası boğa koşusunun neden 2022’ye kadar uzayabileceğine dair yedi nedeni takipçileri ile paylaştı.

SEC Onaylı Spot Bitcoin ETF

ABD SEC, piyasa manipülasyonu endişelerini öne sürerek bir spot Bitcoin ETF‘yi onaylama konusunda son derece isteksizdi. Bununla birlikte, eski milletvekilleri bile menkul kıymetler düzenleyicisini kararsızlıkları için çağırırken, bunun sonucunda da birçok fon denizaşırı yerlere taşındığından, baskı SEC üzerinde artıyor.

Lark Davis, bir spot Bitcoin ETF’nin muhtemelen 2022’de ulaşacağına ve piyasanın o zamana kadar yükselişini sürdüreceğine inanıyor. Ancak Davis, bundan hemen sonra bir ayı döngüsünün başlayacağı konusunda da yatırımcıları uyardı.

Lark Davis açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

 “Referans olarak, spot ETF onaylanmadan önce altının güçlü bir rallisi, ardından bir yıllık düşüş ve ardından çok yıllı mega ralli vardı”.

Boğa koşu döngüleri Uzuyor

Davis, kripto para piyasası olgunlaştıkça ve daha fazla kurumsal yatırımcı bu sektöre para akıttıkça boğa koşu döngülerinin uzadığının da altını çizdi. Ünlü analist, 1-1.5 yıl süren önceki döngülerin aksine, bu döngünün 2022’ye kadar uzayabileceğini belirtti.

Ethereum Ağ Yükseltmesi

Ethereum ağının Proof-of-Work’ten (PoW)  Proof-of-Stake’e (PoS) geçişini çevreleyen artan bir iyimserlik var. Aynısı için beklenen zaman çizelgesi 2022 ortası civarındadır. Üçlü halving ve sınırlı parçalama gibi ek güncellemeler, Ethereum blok zincirindeki işlemleri 3-4 kat artırabilir.

Ethereum Rakipleri

Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) gibi Etheruem rakipleri, piyasa ihtiyaçlarını karşılamak ve daha yüksek piyasada öne çıkmak için sorumluluğu üstleniyor. Ayrıca Polygon, ETH L2, Avalanche ve Solana gibi diğer projeler de büyümeye devam edecek.

NFT Piyasasındaki Büyüme

DeFi ile birlikte, değiştirilemeyen tokenler (NFT‘ler) bu yıl kripto para piyasasında önemli bir yere geldi ve kamuoyunun çok fazla dikkatini çekti. Bazı büyük küresel markalar, son zamanlarda NFT’lerin gücünden yoğun bir şekilde yararlanıyor. Dolayısıyla Davis, NFT’lerin milyonlarca insanın kriptoya girmesi için ilk erişim noktası olabileceğine inanıyor.

Oyun ve Metaverse’deki Büyüme

Oyun ve metaverse, önümüzdeki on yılın en büyük iki endüstrisi gibi görünüyor. Bu alanda faaliyet gösteren kripto projeleri zaman içinde büyük ölçüde benimsenmeye devam edecek.

Kriptolara Büyük Para Akışı

Davis’e göre, kripto para piyasasına akan kurumsal para, bunun önümüzdeki on yılın en iyi teknoloji yatırımı olduğunu anladıkça artmaya devam edecek. Bununla birlikte, enflasyon istikrarlı bir şekilde artarken, insanların kripto para birimlerine yatırım yapmaktan başka seçenekleri kalmayacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum (ETH) Balinaları Bu Altcoin’leri Biriktiriyor!

Sonrakini Oku

Cardano (ADA) ERC-20 İçin Dönüştürücü Test Ağını Tanıttı!

Bir Cevap Yazın