Ünlü Analist Açıkladı! Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Büyük Artış Bekliyor

Kripto para analisti Benjamin Cowen, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) tekniklerinin giderek daha inandırıcı bir şekilde yükselmeye devam etmesi nedeniyle Bitcoin ayılarının endişeli olduğunu söyledi.

Bitcoin ATH’a Gidiyor

Cowen, yeni bir strateji oturumunda, Bitcoin‘in Mayıs ayında düzeltilmesinden bu yana bir ayı piyasası bekleyen trader’ların,  haklı çıkmanın yollarını kaybettiğini söyledi.

Önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde ne olursa olsun, nihayetinde kralın kripto paranın önemli ölçüde daha yüksek öğütüldüğünü gördüğünü söylüyor.

“Ayıların yeniden çizmek için sıraları tükeniyor. Onları etrafta gördüm, birkaç hafta öncesine göre biraz daha ürkekleşiyorlar, ama ayıların havlu atması an meselesi çünkü şu anda yaşam desteği aldıklarını düşünüyorum.

Bitcoin hakkında ne biliyoruz? Yarın alacağını, gelecek hafta ne olacağını, ne biliyoruz? Zaman bizden yana. Ağaçlar için ormanı kaçırmayın, sadece odaklanın, hiçbir şey değişmedi. Sonuç olarak, Bitcoin’in çok mütevazı bir 64.000 – 65.000 dolardan çok daha yüksek bir trend alacağını ve daha yüksek bir trend izleyeceğini düşünüyorum.”

Ünlü analist, her Bitcoin trendinin altını ve üstünü gösteren uzun vadeli bir aralık olarak hareket etmesi amaçlanan “Cowen Koridoru” göstergesinin BTC’nin 103.000 doları hedeflediğini gösterdiğini belirtti. Öte yandan analist, aralığın alt sınırı 26.000 dolar seviyesinde ancak Bitcoin’in oraya gideceğinden şüphe ettiğini söyledi.

Ethereum İçin 2021’in Sonunu İşaret Etti

Ethereum‘a bakıldığında, analist, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin kırılmaya çok yakın olduğunu ve güçlü bir kırılmanın 2022 veya potansiyel olarak 2021’in sonlarında olduğunu söylüyor.

“Sanırım sadece uzun bir birikim içindeyiz ve aslında yavaş yavaş burada trend oluyoruz… Belki bir ay kadar uzayabilir ama Ethereum‘un eninde sonunda patlayacağına inanıyorum ve ‘nihayet’ dediğimiz günün 3 aydan fazla olacağını düşünmüyorum. Ayrıca Etherum’un 2022’de başarılı olacağını düşünüyorum ancak bu 2021’de hamle yapamayacağı anlamına gelmiyor.”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yüz Kat Değerlenecek! En Popüler Kripto Analisti Yükseliş İçin 4 Neden Saydı!

Sonrakini Oku

Ünlü Analist Raoul Pal, “Sihir” Gibi Çalışan BTC, ETH ve SOL Tahminlerini Açıkladı

Bir Cevap Yazın