UNICEF Kripto Para Sektörüne Girdi!

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu veya kısaca UNICEF, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile bağış kabul edebilmek için kripto para fonunu resmen saçtı. Fon sayesinde yapılan kripto para bağışları alınabilecek, saklanabilecek ve dünyanın dört bir yanındaki çocuklar için kullanılabilecek. UNICEF buna ek olarak gelen fonlar ile dünya çapındaki çocuklar adına açık kaynaklı teknolojileri de destekleyecek.

İlk Bağış Ethereum Foundation’dan Geldi

UNICEF tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada, bunun bir Birleşmiş Milletler kurumu için ilk olduğunun altı çizildi ve Kripto Para Fonu’nun bağışları böyle almanın yanı sıra, yardımları da kripto para üzerinden yapacağı belirtildi. Fona yapılan ilk bağışın direkt olarak Ethereum Foundation tarafından yapıldığını da belirten UNICEF yetkilileri, bunun birçok bağışın ilki olduğunu açıkladı.

Ethereum Foundation yöneticisi Aya Miyaguchi konu hakkında yaptığı basın açıklamasında, 100 Ether bağışlandığını ve bunun anlık fiyata göre 18.000 dolar ettiğini, yeni ortaklık aracılığıyla bunu anında UNICEF’e gönderdiklerini ifade etti.

”Bu, UNICEF için yeni ve heyecan veren bir girişim. Eğer dijital ekonomiler ve para birimleri gelecek nesillerin hayatlarını değiştirme potansiyeli taşıyorsa, sundukları fırsatları keşfetmemiz oldukça önemli olabilir.”

Miyaguchi açıklamasının devamında UNICEF ile beraber kripto para fonunun birçok insanın temel ihtiyaçlarını, haklarını ve kaynaklarını geliştirmek için kullanıldığından emin olacaklarını dile getirdi.

Bundan birkaç hafta önce de İngiliz Kraliyet Ailesi Bitcoin bağışı kabul ettiği haberleri gündeme gelse de, bunun dolandırıcılık olduğu ortaya çıkmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Coinbase Custody, Telegram’ı Destekleyecek!

Sonrakini Oku

CFTC Başkanı Açıkladı: Yakında Ethereum Türevlerini Görebiliriz!

Bir Cevap Yazın