Twitter, Popüler Birçok Kripto Para Hesabını Askıya Aldı!

Sosyal medya devi Twitter, kripto para sektörüyle ilgili paylaşım yapan bazı popüler isimlerin hesabını askıya aldı.

Twitter, Bu Hesapları Neden Askıya Aldı ?

Kripto para sektöründe adından söz ettiren bazı popüler isimlerin Twitter hesabı askıya alındı. Bu işlemden en az 7 kripto odaklı hesap etkilendi. Etkilenen isimler, kripto topluluğunda fiyat analizleri ve yatırım ipuçları paylaşımlarıyla tanınıyor. Twitter, önemli takipçi kitlesine sahip bu hesapları inceleme altına aldı. Belirli süreler boyunca bu hesaplara erişim sağlanamadı. Twitter seri askıya alma işlemi hakkında kamuoyuna herhangi bir neden belirtmedi. Willy Woo adlı hesap, Twitter’dan aldığı bilgilendirme metni içeren bir email’i takipçileriyle paylaştı.

Kripto topluluğunun birçok üyesi, Twitter üzerinden iletişime geçiyor. Ancak bununla beraber sayısız dolandırıcı hesap da bu topluluğun içinde barınıyor. Kripto para topluluğunda yüksek takipçi kitlesine sahip birçok ismin sahte hesabı bulunuyor. Bu gibi sahte hesaplar, insanları dolandırmayı ve de kripto topluluğunda saygın yeri olan birçok insanı karalamayı amaçlıyor.

Jack Dorsey’nin Kripto Para ve NFT İlgisi

Askıya alma olayları, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kripto para sektörüne olan ilgisinin açık sinyalleri ortasında geldi. Geçtiğimiz günlerde Jack Dorsey, ilk tweet’ini bir sanal pazar olan Cent üzerinden NFT olarak satışa çıkardı. En yüksek teklif 2.5 milyon dolar ile Sina Estavi adlı kullanıcı tarafından verildi. Tron (TRX) kurucusu Justin Sun da teklif verenler arasındaydı. Sun, ilk tweet için 2 milyon doları gözden çıkarmıştı. Jack Dorsey, NFT satışından elde edilecek gelirin GiveDirectly kurumu üzerinden Afrika’daki yardıma muhtaç insanlara bağışlanacağını açıkladı.

Ayrıca Dorsey, NFT satışında elde ettiği ABD Dolar’ını Bitcoin’e çevireceğini aktardı. Aynı zamanda San Francisco merkezli dev finans kurumu Square’in de sahibi olan Jack Dorsey, kripto para birimlerinin Afrika bağış fonlarında kullanılabileceğini aktardı. Bununla birlikte geçtiğimiz ay Jack Dorsey, Afrika ve Hindistan’ı kapsayan bir Bitcoin bağış fonu projesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Jay-Z ile birlikte yürüttüğü projenin adı “Bitcoin’i internetin para birimi yapalım” olarak açıklandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) Tweetleri Yatırımcılara Kazandırdı mı?

Sonrakini Oku

Binance CEO’su CZ, Herkesin Beklediği Duyuru İçin Tam Tarih ve Saat Verdi

Bir Cevap Yazın