Twitter, Libra’ya Katılacak Mı? Jack Dorsey Yanıtladı!

Libra kesinlikle son günlerde kripto para sektöründe konuşulan en popüler konulardan birisi haline geldi. Libra’yı yöneten birlik Libra Association’dan son günlerde üst üste ayrılık haberleri gelse de, projeye yeni katılımlar olacağı bizzat Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından açıklandı.

Bunun yanı sıra başka bir sosyal medya devi Twitter’ın da yakın zamanda Libra’ya katılabileceği söylentilerine, Twitter CEO’su Jack Dorsey’den yanıt geldi. Dorsey, Buzzfeed ile yaptığı yeni röportajında Facebook’un Libra’yı kripto para olarak etiketlemesinin doğru olmadığını ve bunun aslında bir kripto para olmadığını dile getirdi. Libra’ya katılıp katılmayacağı sorusuna da kesin bir yanıt veren CEO, ”asla” ifadesi ile bu duruma ne kadar karşı olduğunu da gösterdi.

Zuckerberg Eleştirileri Artıyor

Dorsey’in yanı sıra Ethereum (ETH) kurucu ortaklarından Joseph Lubin de geçtiğimiz tarihlerde Zuckerberg’in Kongre üyelerine karşı yaptığı savunmasının satır aralarını eleştirdi.

Lubin, merkeziyetsiz teknolojiyi daha da aşağıya çekmek yerine Zuckerberg’in yapması gereken şeyin hali hazırda binlerce insanın ilerleme kaydettiği bir alana katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Yükselmesinin Olası Sebepleri Neler?

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Bitcoin Fiyatı Yüzde 30 Arttı!

Bir Cevap Yazın