Twitter, Kripto Paylaşımlarına Engeller Getirmeye Mi Başladı?

Bitcoin ve kripto para birimleri, dünyanın en büyük teknoloji platformlarından bazılarında yer almak için uzun zamandır mücadele ediyor. Örneğin, her ne kadar CEO’su Jack Dorsey bir kripto para savunucusu olsa da Twitter, sürekli kripto para dolandırıcılıklarıyla mücadele ediyor. Bununla birlikte Tesla kurucusu Elon Musk da kripto paralar olan ilgisini dile getirse de çeşitli endişeleri olduğunu ifade ediyor.

Bu olayların ardından şu anda Bitcoin ve kripto topluluğunun bazı etkili üyeleri, Twitter’ın onları “gölgelediğini”, erişim ve paylaşımlarını sınırladığından şikayet ediyor.

Twitter ve Kriptolar

Forbes’un haberine göre, Bitcoin ve kripto para haber ve analiz sitesi The Block’un kurucusu ve bir kripto para yatırımcısı olan Mike Dudas konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bunu yapıyorlar, Twitter kriptoları gölgeliyor. Bu durumu, bu hafta kendi hesabımda fark ettim.” ifadelerini kullandı. Dudas bu açıklamasını, kripto geliştiricisi Anthony Sassano tarafından paylaşılan ve “gönderdiği tweet’lerin normalden daha az gösterim aldığını” belirttiği bir şikayetin sonrasında yaptı.

Öte yandan Washington D.C. merkezli bir kripto para politikası düşünce kuruluşu Coin Center’dan Neeraj Agrawa da “Twitter’ın tweet erişimini ve izlenimlerini sınırladığını düşünüyorum.” yorumuyla yukarıdaki fikirlere katıldığını ifade etti. Ayrıca Blockchain odaklı risk sermayesi fonu Castle Island Ventures’dan Nic Carter da “LinkedIn’i çaresizlikten tekrar kullanmaya başladım.” sözlerini kullandı.

Yapılan bu paylaşımlara rağmen Twitter konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Yarılanmanın Etkisi Olabilir Mi?

12 Mayıs’ta Bitcoin üçüncü kez madencilik ödülü yarılanması yaşayacak ve madencilerin aldığı ödüller 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye inecek. Bunun yanında yaklaşan yarılanmanın, Bitcoin fiyatını arttırması bekleniyor ve Twitter çeşitli manipülasyonların önlenmesi için bu şekilde bir tavır sergiliyor olabilir.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’nin gerçek bir Bitcoin taraftarı olduğu ve kripto ödemelerinin benimsenmesi adına Square adlı kripto ödeme platformunu kurduğu göz önüne alındığında sosyal medya platformunun konuyla ilgili yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Kurucu Ortağı, Saniyede 1.000.000 İşlem Hedefliyor!

Sonrakini Oku

Kripto para vergilendirmesi anketinden dikkat çeken bir sonuç çıktı

Bir Cevap Yazın