Twitter Kendi Kripto Parasını Çıkartacak Mı? CEO Yanıtladı!

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz yaz döneminde kendi kripto para projesi Libra‘yı ve bunun white paper’ını yayınlayarak büyük bir işe imza attı ve neredeyse bütün dünyanın dikkatini kendi üzerine çekmeyi başardı. Libra bu hamlesi ile ABD’li regülatörleri de ‘uyandırarak’, projenin şimdilik askıya alınmasına yol açtı ve müzakereler hala devam etmekte.

Facebook’un bu kadar ses getirmesinden önce başka bir popüler uygulama Telegram da kendi kripto para birimi için harekete geçmişti ki GRAM token’lerinin yakında piyasaya çıkması bekleniyor. Uzmanlar ise başka bir popüler uygulama olan Twitter’ın böyle bir hamle yapabileceğini bir süredir dile getirmekteydiler.

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey ise bunlara sonunda yanıt vererek ”Twitcoin” isimli kripto para birimine benzer herhangi bir planları olmadığını, bunun yerine Bitcoin’i (BTC) tanıtmaya devam edeceğini vurguladı.  Avustralya merkezli haber kaynağı The Sydney Morning Herald’ın aktardığı bir habere göre, Dorsey lider kripto para birimi Bitcoin’in internetin kendi para birimi olma yolunda ilerlediğinden ve bunu elde edeceğinden emin. Twitter CEO’su konu hakkında şunları bile dile getirdi:

”Bence açık internet standartları şirketler tarafında başlatılan veya kontrol edilenlerin aksine her bir insana daha iyi bir hizmet götürmekte.”

Dorsey Bitcoin’i Seviyor

Jack Dorsey’in Bitcoin’e olan sevgisi daha önce de kendisi tarafından defalarca vurgulandı. Dorsey bundan önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i sevdiğini ve bunun geleceğin para birimi olacağına inandığını dile getirmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

”Bitcoin Fiyatı 7.000 Dolara Düşebilir!”

Sonrakini Oku

Analist: Ethereum Fiyatı Yüzde 100 Artış Yaşayabilir !

Bir Cevap Yazın