Twitter CEO’sunun Şirketinden Bitcoin (BTC) İçin Müjdeli Haber!

ABD’nin en büyük ve bilinen ödeme şirketlerinden birisi olan Square, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) 50 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı. Şirket açıklamasında 50 milyon dolar ile yaklaşık olarak 4.709 Bitcoin satın alındığı belirtildi.

Twitter’ın da CEO’su konumundaki Jack Dorsey’in yönettiği Square, aynı zamanda Cash App uygulaması ile yıllardan beri bireysel yatırımcılara Bitcoin ve kripto para alım satım hizmeti sunmakta.

Square, 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

Square konu hakkında yayınladığı basın bildirisinde Bitcoin’in geleceğin para birimi olabileceğine inandıklarını vurguladı. Square’in finansal hizmetlerden sorumlu yöneticisi Amrita Ahuja konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in kabulünün artması ile birlikte buna “daha düzgün ve disiplinli bir şekilde” katılmak istediklerini ifade etti.

Bu yatırımın geleceğe yönelik bir adım olduğunu ifade eden Ahuja, aslında lider kripto para birimini seçen ilk kurumsal firma olmadı. Bunun öncesinde MicroStrategy ilk olarak 250 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yapmış ve bunun devamını da getirmişti.

Anthony Pompliano da konu hakkında yaptığı açıklamada eninde sonunda her kurumun Bitcoin konusunda bu yolu izleyeceğini ve Jack Dorsey’in bu yolda önderlik etmeye devam edeceğini ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple (XRP) “Artık Yeter” Demeye Hazırlanıyor!

Sonrakini Oku

Dikkat: Bitcoin’i (BTC) Derin Bir Düzeltme Bekliyor Olabilir

Bir Cevap Yazın