Twitter CEO’su Gözünü Afrika Bitcoin Piyasasına Dikti!

Bitcoin (BTC) özellikle 2017 ve 2019 yıllarında elde ettiği yükselişler sayesinde neredeyse dünyanın dört bir yanına yayıldı ve kullanım konusunda üst düzey seviyelere ulaştı.

Dorsey Bitcoin Yatırımcıları İle Buluşuyor

Twitter ve Square ödeme uygulamasının CEO’su Jack Dorsey de Bitcoin’in bu etkili yayılmasını fark etmiş olacak ki, geçtiğimiz günlerde Afrika’nın Bitcoin piyasasına giriş yapmak için önemli bir adım attı. Dorsey, Afrika içerisinde büyüyen kripto para endüstrisine dahil olmak için yerel teknoloji girişimcileri ile bir araya geldi.

Kısa bir süre Nijerya içerisindeki girişimciler ve Bitcoin yatırımcıları ile buluşan Dorsey, daha sonra yine aktif bir BTC topluluğuna sahip olan Gana’ya geçiş yaptı. Google Trends verilerine bakıldığında Nijerya’nın Afrika içerisinde en çok Bitcoin aramasına ev sahipliği yaptığı ve bundan sonra ikinci sırada Güney Afrika’nın yer aldığı görülmekte.

Dorsey aslında önemli bir Bitcoin destekçisi ve yatırımcısı olarak da bilinmekte. Ünlü CEO daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in internetin yerel para birimi olacağını da vurgulamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Canaan Creative’in ABD IPO Hedefi 100 Milyon Dolar Olarak Belirlendi!

Sonrakini Oku

Uzman İsim: Çin’in Dijital Para Birimi Çok Şeyi Değiştirecek!

Bir Cevap Yazın