Twitter CEO’su: Bitcoin Para Birimi Olarak İşlevsel Değil!

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) daha yaygın bir şekilde kabul edilmeyi sürdüreceğini ancak yine de bunu bir para birimi olarak kabul etmek için çok erken olduğunu vurguladı.

Ünlü Bitcoin destekçisi 4 Eylül tarihinde yaptığı bir röportajda Bitcoin’in ilerleyen günlerde çok daha fazla kabule ulaşacağından emin olduğunu vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:

”Bu bir para birimi olarak işlevsel değil. Yaşadığı zirveler ve geçişler bir yatırım aracı ve altının bir eşdeğeri gibi gözüküyor. Yapmamız gereken şey ise bunu bir para birimi olarak daha kullanışlı ve daha erişilebilir kılmak ancak hala bu seviyeye gelemedi.”

Bitcoin’in oluşturulmasına sebep olan prensipleri benimsediğini ima eden Dorsey, kripto para birimlerinin bir kere internetin parası haline gelmesi ile beraber ödeme firması Square’in etrafa daha fazla para göndermeyi sağlamak yerine değer sağlayacak olan hizmetlere odaklanacağının da garantisini verdi.

Dorsey Bitcoin’i Seviyor

Bilindiği üzere Square 2017 yılının Kasım ayında BTC alım satım opsiyonunu duyurmuştu ve bu duyuru ile hisseleri 5 gün içerisinde 1 milyar dolar artışa geçti. Dorsey Bitcoin’in şu an için kat etmesi gereken çok yol olduğunu ifade etse de bunun açık açık arkasında ve destekçisi olduğunu defalarca dile getirmişti. Ünlü CEO yakın bir zamanda ”seni seviyoruz Bitcoin” ifadesi ile de bunu tasdikledi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Samsung Galaxy S10’un Hangi Kripto Paraları Destekleyeceği Açıklandı!

Sonrakini Oku

Brexit’in Fintech ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak?

Bir Cevap Yazın