Twitter Analistinden Bitcoin Yorumu: $8.200 Altı Geliyor Mu?

Bitcoin (BTC) yorumları konusunda çok farklı görüşler ve fiyat tahminleri mevcut olsa da, 70.000’den fazla takipçiye sahip olan PlanB‘nin farkı birçok kripto para yatırımcısı tarafından da biliniyor.

Bitcoin, geçtiğimiz haftanın başından beri çok sert bir şekilde düşüyor ve 10.000 dolardan 8.400 dolarlara kadar çekildi. Yaşanan bu sert düşüş bazı yatırımcıların BTC’nin 8.200 dolar altı ve bunun devamında 6.000 dolar seviyelerinin görüleceğini düşünmelerine yol açtı.

PlanB ise konu hakkında açıklamada bulunarak, BTC’nin 8.200 doların altına inmeyeceğini belirtti. 6.000 dolar veya 4.000 dolar seviyelerinin şu sıralar mümkün olmadığını belirten PlanB, Bitcoin Halving ile beraber Mayıs ayından sonra 10.000 dolar üzerinin görüleceğini ifade etti.

Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasına az bir süre kala yaşanan bu düşüş, bazı yatırımcılara göre bir yanıltma taktiği de olabilir. Bitcoin balinaları daha önce 2017 yılının yükselişinde de böyle yükseliş öncesi sert bir düşüş ile piyasayı maniple etmişti.

PlanB buna ek olarak gitgide kötüleşen ABD ekonomisinin, birçok yatırımcının kafasındaki b planına yani Bitcoin’e odaklanmasını sağlayabileceğini de düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Akon, Stellar Tabanlı Bir Kripto Para Piyasaya Sürecek!

Sonrakini Oku

Finlandiya Hükümetinden Şaşkına Çeviren Bitcoin Kararı!

Bir Cevap Yazın