Türk Kripto Para Borsasından Milyon Dolarlık Vurgun! İşte Detaylar

ThodexVebitcoinSistemcoin, Hecoin ve Bitrota’dan sonra benzer vurgun olayı daha yaşandı. Ortaya çıkan iddialara göre bir türk kripto para borsasının kullanıcıları, hesaplarından para çekemediklerini belirtti ve savcılığa akın etti.

Türk Kripto Para Borsası 2 Milyar Dolarlık Vurgun Yaptı

Türkiyedeki kripto para dolandırıcılığı olaylarının sayısı her geçen gün artıyor. Öyle ki bu kez dolandırıcılık olayı Türk kripto para borsası Smart Trade Coin’de gerçekleşti.

Öyle ki dolandırıldıklarını iddia eden çok sayıda kullanıcı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mağdurların avukatlarından Adem Ay’ın savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, Smart Trade Coin ve şirketle bağlantılı 11 kişi hakkında, ‘bilişim sistemleri aracılığıyla Dolandırıcılık’, ‘nitelikli dolandırıcılık’, ‘yatırım tavsiyesi verme’ suçlarından dava açılması talep edildi.

Savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde şüphelilerin yaptıkları yönlendirmelerle mağdurları zarara uğrattıkları belirtildi. Öte yandan dolandırıcıların insanları saadet zinciri, pramit yapı adı altında sisteme kayıt ettikleri ve üye yapılan her kişiden komisyon aldıkları, ayrıca üyelerin gelirlerinden her ay yüzde 5 komisyon kazandıkları iddia edildi.

İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklamalarda bulunan mağdurların avukatı Adem Ay tarafından paylaşılan bilgilere göre dolandırıcılık olayının boyutunun 2 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Marshall Adalarında Kurulmuş

Avukat Adem Ay, açıklamalarının devamında kripto para borsasının Marshall Adaları’nda kurulmuş hayali bir posta kutusu olduğunu belirtti. Adem Ay, ek olarak şirketin web sitesinin ve reklamlarının hali hazırda aktif olduğunu dolayısıyla mağdurların sayısında artış yaşanabileceğine dikkat çekti.

Kullanıcılar hesaplarındaki bakiyenin gözüktüğünü ancak hesaplarından çekmek istediklerinde bu bakiyeleri çekemedikleri ve hesaplarının dondurulmuş olduğunu belirtiyor.

Ay, “Toplamda ortalama 2 milyar dolardan bahsediyoruz. Çok yüksek bir meblağ” diyerek “Thodex bugün gün yüzüne çıkmış ama Smart Trade Coin’in yaptığı şey ne yazık ki gün yüzüne çıkarılmamıştır,” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: İran Merkez Bankası Başkanı Açıkladı!

Sonrakini Oku

Popüler Kripto Para Borsası Binance Tarih Verdi! Bu Ülkedeki Faaliyetlerini Durduruyor!

Bir Cevap Yazın