Türk Kripto Para Borsası Hacklendi!

Kripto para birimleri ve kripto para sektörü özellikle 2018 yılı sonu ve 2019 yılı başından itibaren inanılmaz bir tanınırlık ile yükseliş elde etti ki hala da bunu sürdürmekte. Kripto para birimlerinin değer kazanması ve tanınması ile birlikte kripto para borsalarının sayısı da beklenenin çok üzerinde arttı ve bu durum avantajlı olabileceği kadar dezavantajlı da.

Kripto para borsalarının artması rekabeti arttırıp daha iyi kullanıcı deneyimi sunulmasına yol açarken, aynı zamanda güvenlik açıkları nedeniyle birçok kişinin fonlarının kaybolmasına da neden olabilir. Türkiye içerisinde de sayıları artan popüler kripto para borsalarından Bayebit bundan neredeyse 1 ay önce hacklendiğini açıklayarak sektörde üzüntüye ve endişeye yol açmıştı.

Bitexlive Hacklendi!

Bu sefer hedef alına Türkiye merkezli kripto para borsası ise Bitexlive oldu. Borsa yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre hackerlar 1 Eylül tarihinde platformu hedef aldı ve temel olarak Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), XRP ve VITAE kripto paraları çalındı.

Bitexlive 4.350 adet XRP ve 4.200 dolar değerinde VITAE ile diğer kripto paralardan bir miktar kayıp yaşadığını vurguladı ve XRP’lerin Coinbase borsasına gönderildiğini belirtti. Borsa, Coinbase ile iletişime geçse de henüz cevap alınmadığını ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

100 Milyon XRP Korkulan İsme Gönderildi!

Sonrakini Oku

BTC Piyasa Hakimiyeti Ve Altcoin’ler Ne Durumda?

Bir Cevap Yazın