Trump Korona Oldu, Bitcoin (BTC) Düşerken Altın Hareketlendi

ABD Başkanı Donald Trump dün gece yaptığı açıklamada hem kendisinin hem de eşinin Koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. Lider kripto para birimi Bitcoin ise bu duyurunun yapılmasından sonra hafif bir düşüş yaşadı. Bitcoin, bu duyurudan sonra yaklaşık olarak 200 dolarlık düşüş yaşadı ve bunun aslında ABD borsalarında da görülen bir tepki olduğu söylenebilir.

Bitcoin fiyatı sert bir düşüş yaşarken ONS Altın fiyatı önemli bir toparlanma yakaladı. Aslında bunun beklenen bir gelişme olduğu söylenebilir. Kurumsal ve bireysel yatırımcılar ABD Başkanının Koronavirüs olması gibi riskli durumlara karşı güvenli yatırımlara yönelmekte.

Bitcoin’in Düşme Sebebi BitMEX de Olabilir

12 Mart tarihinde düşüş yaşayan Bitcoin fiyatına karşı Altın fiyatının devamlı yükselmesi de lider kripto paranın henüz yatırımcıların gözünde güvenli bir yatırım aracı olmadığını göstermekte. Bitcoin’in yaşadığı düşüşün bir sebebi de BitMEX kripto para borsasının başına gelenler olarak biliniyor.

Yani hem Trump’ın Koronavirüs olması hem de BitMEX’e dava açılıp kurucunun tutuklanması, Bitcoin fiyatını geride tutmuş olabilir. Bu esnada Altın fiyatları ise ek hiçbir olumsuz gelişme olmadan serbest bir yükselişin keyfini çıkardı. ONS Altın fiyatının yeniden 1.940 dolar seviyelerine çıkması ise birçok ekonomiste göre Altın rallisini başlatabilir.

Bitcoin ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.451 dolardan işlem görmekte ve son 24 saat içerisinde %4 gerileme yaşadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Felaketlerle Dolu Bir Haftanın Ardından Bitcoin (BTC): Çok Güçlü!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) Grafiğinde 5 Endişe Veren Sinyal Göründü

Bir Cevap Yazın