Tron’un Yeni Duyurusu Paniğe Yol Açtı!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük 11. kripto para birimi Tron (TRX), yakında bu konuda ya büyük bir artış ya da çakılma yaşayabilir. TRX’in sirkülasyondaki toplam miktarı 66 milyar olarak gözüküyor ve Tron Foundation bunu yeni yılda yarı yarıya arttıracak.

Tron’dan Korkutan Adım

1 Ocak 2020 tarihinde 33 milyar TRX‘i sirkülasyona sokacak olan Tron Foundation, çok tehlikeli bir işe imza atıyor. Sirkülasyondaki miktarın artması her zaman sadece değerin artması anlamına gelmiyor ve artan miktar kesinlikle arz-talep dengesini bozabilir. Tron söz konusu eylemi neden yaptığını açıklamasa da, bunu Poloniex kripto para borsasına kaynak sağlamak veya Justin Sun‘ın aynı Warren Buffett yemeği gibi çılgın bir etkinliğine para hazırlamak için yapılması,  kesinlikle TRX’i dibe sürükleyebilir.

İlgili gönderinin altına yorum yapan kripto para yatırımcıları ise Tron’un bu kadar TRX’i yakması gerektiğini de belirtti. Tron bu denli büyük bir token yakma işlemi yaparsa (yaklaşık 450 milyon dolar), TRX fiyatı azalan arz ve artan talep ile birlikte yeniden top 10 listesine girebilir. Justin Sun bundan bir hafta önce Tron ağına gizlilik özelliği geleceğini duyurmuş olsa da, fonların bunun için kullanılması düşük bir olasılık gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Twitch Kullanıcıları artık yayıncılara MenaCash ile bağış yapabilecek

Sonrakini Oku

Meltem Demirörs: Bitcoin Fiyatı Yarılanma Sonrası Yükselmeyebilir!

Bir Cevap Yazın