Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) Yatırımcıları İçin Beklenen Haber Geldi

Justin Sun’ın önderlik ettiği BitTorrent Token (BTT) ve Tron (TRX), NFT sektörüne yönelik önemli bir adım daha attı.

Tron ve MixMarvel, Ortaklık İmzaladı

Tron Foundation tarafından aktarılan son dakika gelişmesine göre MixMarvel ile olan ortaklık görüşmeleri sonlandırıldı ve ortaklık için imzalar atıldı. Tron CEO’su Justin Sun konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin bundan sonra NFT sektörüne çok hızlı bir giriş yapacağını belirterek MixMarvel ortaklığından dolayı heyecanlı olduklarını ifade etti.

NFT’ler son dönemde en çok konuşulan kripto para projeleri arasında yer alıyor ve bunda ünlü isimlerin yaptıkları satışların da etkisi var. Twitter CEO’sunun ilk tweetini 2,9 milyon dolara satması ve Justin Sun’ın almak isteyip alamadığı Beeple‘ın 69,3 milyon dolarlık NFT’si, bunun en büyük örnekleri. Sun buna rağmen kısa sürece önce Beeple’ın iklim değişimine dikkat için tasarladığı NFT projesine ise 6 milyon dolarlık katkı sağladı.

TRON, NFT Alanına Hızlı Bir Giriş Yapıyor

Şimdi ise Tron’un NFT odaklı bir protokol ile ortaklık imzalaması hiç ama hiç şaşırtıcı değil. Tron ağında üretilecek olan TRC-721 standardındaki NFT’lerin TRX fiyatına da olumlu etki etmesi bekleniyor. Tron aslında bir süredir NFT’ler ile ilgili adımlar atıyor. Amerikalı ünlü sanatçı Lindsay Lohan da kendi NFT koleksiyonunun satışı için Tron platformunu seçmişti.

Tron ağı bu yeni ortaklık sayesinde daha fazla geliştiriciye ve NFT tasarımcısına ulaşacak. MixMarvel ise devasa Tron topluluğuna hızlı bir giriş yapma şansı elde edecek. NFT odaklı oyun projelerinin ise yakında Tron ağında piyasaya sürülebileceği belirtildi.

Oyun Sektörü Odaklı NFT’ler Revaçta

NFT’lerin BitTorrent ile ilgili bir etkileşime de sahip olacağı belirtilirken bununla ilgili net detaylar paylaşılmadı. MixMarvel projesinin daha önce de oyun odaklı NFT’ler ürettiği ve koleksiyon kartları çıkardığı bilinmekte.

Kısa süre önce Binance üzerinde listelenen My Neighbour Alice de %500 yükseliş elde ederek oyun odaklı NFT’lerin ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. TRX ve BTT fiyatları ise bu ortaklığın hedeflendiği gibi ilerletilmesi durumunda önemli bir fiyat artış şansı elde edebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Fiyatı, Joe Biden’ın Son Hamlesi İle Rekor Kırabilir

Sonrakini Oku

Türkiye Merkez Bankası Dijital Para Birimi: Altyapı 2021 Sonuna Kadar Hazır!

Bir Cevap Yazın