TRON Oyunlar İçin Kesenin Ağzını Açtı

Merkezsiz internet protokolü ve kripto para projesi Tron, Tron Arcade ismini verdiği bir Blockchain oyun fonu başlatma planı olduğunu dün basın açıklamasıyla duyurdu.

Şirketin açıklamasına göre Tron Arcade “geliştiricileri güçlendirmek için” tasarlandı. Projeye önümüzdeki üç yıl içinde toplamda 100 milyon dolarlık büyük bir meblağ aktarılacak.

Bu yılın ortalarında dosya paylaşım platformu BitTorrent’i bünyesine dahil eden Tron, bu hamleyle birlikte bir uzun vadeli atılım daha yapmış oldu. Tron CEO’su Justin Sun da her zamanki gibi yeni gelişmeye dair yorum yaptı. Sun’a göre Tron Arcade firmanın popülerliğinin artmasında önemli bir rol üstlenecek. Sun’ı dinleyelim:

Tron oyun sektörünün karşılaştığı mevcut sorunları, Blockchain teknolojisinin açık, şeffaf ve değiştirilemez yapısından güç alarak çözmeye çalışıyor.

Tron Arcade geliştiricilerin misyonumuza müdahil olmaya teşvik edilmesi ve tüm dünyadan kullanıcılara en iyi Blockchain gaming tecrübesinin sunulması konusunda önemli bir rol oynayacak.

İnternette kendini tanıtma şekliyle bir fenomen haline gelen Tron yine işlem hızı gibi ağının özelliklerini öne çıkardı.

Şirketin konuyla ilgili açıklaması gelmeden önce Justin Sun bizzat PR çalışmalarına devam etti. Hafta başında Twitter’dan fiyat düşüşü sebebiyle Ethereum geliştiricilerini kendi platformuna davet etti.

Öte yandan Coin Türk okurlarıyla paylaştığımız üzere Tron dün %33,33’lük bir artışla yatırımcılarını sevindirdi. Haberimizin yayıma hazırlandığı sırada Tron 0,016 dolardan işlem görüyor ve 11. sırada yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Şaşırtan Google Verileri: Bitcoin’e Duyulan İlgi Ne Durumda?

Sonrakini Oku

“Bankalar Terörizm Finansmanı Konusunda Kripto Paralardan Daha Savunmasız”

Bir Cevap Yazın