Tron, EOS’u Geçmeye Hazırlanıyor!

Tron Foundation özellikle CEO Justin Sun’ın ünlü ekonomist Warren Buffett ile yapacağı yemek etkinliğini ertelemesi ve sebebinin ikna edici olmaması nedeniyle çok fazla eleştirildi ve o tarihlerde top 10 kripto para birimi arasına girmeyi başaran Tron (TRX), bunun etkisi ile ciddi bir düşüş yaşadı.

Buna rağmen bir zamanlar Ethereum (ETH) ağı tabanlı bir token olan TRX, kendi ağına geçti ve bunun üzerinden nispeten kısa bir vakit geçmesine rağmen rakipleri ile aradaki mesafesini kapattı. Merkeziyetsiz uygulamaların yer aldığı Tron ağı, geçtiğimiz haftanın verilerine göre en büyük rakiplerinden birisi olan EOS ağına kıyasla sadece 40 uygulama geride.

According to @dapptotal1, the number of #TRON #DApps reached 561 last week. Both the number and the volume of transactions picked up from last week. And the number of smart contracts stood at 1,410. #TRX $TRXhttps://t.co/yKccOaoPgK

— Justin Sun (@justinsuntron) 13 Eylül 2019

Tron ağındaki Dapp sayısı 561 iken, EOS ağındaki Dapp sayısı ise 618 olarak kayıtlara geçti ve Tron’un yeni uygulamalar ile aradaki farkı kısa bir sürede kapatıp EOS’u geçebileceği tahmin ediliyor.

Tron’un Birinci Önceliği

Tron özellikle merkeziyetsiz uygulamalar konusunda ciddi bir gelişme elde ediyor gibi gözükse de, Justin Sun 1 ay önce yaptığı açıklamada ilk önceliklerinin olabildiğince çok kripto para borsasında listelenmek olduğunu ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist: Bitcoin, Para Teknolojisindeki Sıradaki Adımdır!

Sonrakini Oku

BTC Bu Hafta Bir Kırılma Mı Yaşayacak?

Bir Cevap Yazın