Tron CEO’su Yeni Gelişmeyi Duyurdu!

Tron Foundation CEO’su Justin Sun‘ın gözü bir süredir gizlilik odaklı kripto para birimlerindeydi ve bu süreçte yavaş yavaş sona geliniyor. Özellikle Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin artık regülatörler ve borsalar tarafından çeşitli yöntemlerle ciddi bir şekilde takip edilebilmesi, gizlilik coin’lerine olan ilgiyi arttırdı.

Tron da bu ilgiye kayıtsız kalmadı ve geçtiğimiz haftalarda Tron ağı tabanlı gizlilik coin’lerinin geliştirildiği duyurusu yapıldı. Sun, dün paylaştığı yeni bir tweet içerisinde ise projede sona gelindiğini doğrulayıp, kullanıcıların Tron tabanlı gizlilik coinleri için olan isim önerilerini sordu.

Kullanıcılar buna cevap olarak TRON-P, P-TRX, Privatron ve PRON gibi ilginç isim önerilerinde bulundular. Tron Foundation’ın bu isimlerden herhangi birisini kullanması ise pek olası durmuyor. Justin Sun genellikle yeni bir duyuru önce heyecan yaratmayı seviyor ve bu da söz konusu girişimlerden birisi olabilir.

Tron’un Gizlilik Projesi

Sun daha önce yaptığı açıklamada Tron’un gizlilik için zk-SNARKS teknolojisini kullanacağını ifade etmişti. Söz konusu teknoloji gönderici, alıcı, işlem girdisi ve çıktısı gibi birçok detayı gizliyor. Sistemi ekstra güvenli tutmak için de MPC isimli bir sistem kullanacak olan Tron, temelde bir diğer popüler coin Zcash’in özelliklerini kullanıyor gibi gözüküyor.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin’in Dijital Parasının Piyasaya Çıkış Tarihi Belli Oldu Mu?

Sonrakini Oku

Son Gelişmeler İran’ın Kendi Dijital Parası İçin Fırsat Olabilir!

Bir Cevap Yazın