Tron Bitcoin’i Geride Bıraktı

Tron platformu kısa süre içinde Bitcoin’i ağdaki işlem sayısı bakımından geçmeyi başardı.

2019’da Tron

2019 Tron ve Justin Sun için oldukça başarılı geçiyor. Tron merkezsiz uygulamaların sayısı, saniye başına işlem, yeni kullanıcı sayısı gibi kalemlerde rakipleri Ethereum ve EOS’u geçmeyi başarmıştı. Tron’un yeni başarısını her zamanki gibi CEO Justin Sun müjdeledi. Sun şu tweet’i attı:

Bitcoin’in 10 yıllık işlemlerini geçmek Tron’un 319 gününü aldı, böylesine kayda değer bir başarı elde ederken çok çalışan Tronic’lerin sayesinde. Hadi aynı şekilde devam edelim ve daha iyi bir gelecek için birlikte çalışalım!

TRX vs. BTC

Sun’ın yorumunun altına iliştirdiği tweet Tronscan’e ait. Buna göre BTC 10 yıldan uzun bir sürede yaklaşık 410 milyon işleme ulaşırken Tron’da yalnızca 319 günde bu rakam 412 milyon civarı. Ayrıca TRX merkezsizlik ve hız bakımından da BTC’den daha iyi bir performans gösteriyor.

Öte yandan Tron’da node sayısı da giderek artıyor. Ünlü Tron destekçisi Misha Ledermangeçtiğimiz günlerde 1.357 node’un online olduğunu aktararak Tron Blockchain’inde kullanım oranının arttığını ispatladı. Yalnızca birkaç gün önce bu sayı 1.100 civarlarındaydı.

Tabii ki Tron yalnızca işlem sayısı bakımından BTC’yi geride bıraktı. CoinMarketCap’teki listede BTC’nin liderlik koltuğunda oturduğu, Tron’un ise 11. sırada yer aldığı görülüyor. Haberimizin hazırlandığı BTC 6.303 dolardan, TRX 0,023 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri 111 milyar dolarken Tron’da bu değer 1,56 milyar dolar.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ran NeuNer: “Boğa Piyasası Sonunda Başladı!”

Sonrakini Oku

Bahçeşehir Üniversitesi ABD’de Blockchain Merkezi Açtı!

Bir Cevap Yazın