Trilyonlarca Dolarlık Teşvik Paketleri, Bitcoin’e Yarıyor

Galaxy Digital’in CEO’su ve kurucusu Michael Novogratz geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada trilyonlarca dolarlık yardım ve Koronavirüs’e karşı destek paketlerinin aslında tam da Bitcoin (BTC) almak için fırsat yarattığını belirtti.

Küresel Ekonomi Çökerken, Bitcoin Yükselebilir

Sadece ABD değil, önde gelen Avrupa ülkeleri de devasa yardım paketleri açıkladılar. Bu da küresel ekonomiye ve vatandaşlara yine trilyonlarca dolar veya euro değerinde para akacağı anlamına geliyor. Mike Novogratz ise bu paraların Bitcoin almak için kullanılabileceğini ve hatta kullanılmaya başlandığını iddia ediyor.

Arcane Research isimli araştırma firması tarafından yayınlanan bir araştırmada da, kripto para birimlerinin artık yükseliş aşamasına geçiş yaptığı belirtilmekte. Koronavirüs krizinin en azından dünyanın büyük bir kısmında normalleştirilmesi ve insanların panik modundan kurtulması da geleceğe yönelik yatırımların artmasına sebep olmuş olabilir.

FED’in açıkladığı parasal genişleme ve sınırsız para basılması ise salgının etkileri normal bir hal alsa bile ekonomiyi çökmekten kurtaramayabilir. Devamlı olarak para basılması, bir yerden sonra devasa bir enflasyon canavarı yaratabilir ve bu canavar daha önce 2008 yılında dev firmaların bile çöküşüne neden olmuştu.

Aslında Bitcoin’in yükselişine etki edecek tek faktör küresel ekonominin çöküşü değil. Aynı zamanda yaklaşan Bitcoin Halving‘i de fiyata ciddi anlamda etki edebilir. Ünlü kripto para analisti PlanB de son analizinde Bitcoin’in bu sayede 70.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

John McAfee’ye Göre Koronavirüs’ün En Büyük Kazananı Belli!

Sonrakini Oku

Bitcoin Madencilerinin Mart Ayındaki Kazancı Sert Düştü

Bir Cevap Yazın