TRC-20 Nedir?

TRC-20, Tron Virtual Studio (TVM) aracılığıyla token ihraç etmek için TRON blok zincirindeki akıllı sözleşmeleri kullanan teknik bir standarttır. Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmelerde kullanılan standart olan ERC-20 ile tamamen uyumludur.

TRC-20 Nedir?

TRC-20, token ihraç etmek için kullanılan bir dizi sözleşme standartıdır. Bu standarta uygun olarak yazılan sözleşmeler, TRC-20 sözleşmesi olarak kabul edilir. Tüm TRC-20 token’larının takas, transfer, paylaşımı ile birlikte dijital cüzdanlarla desteklenmesi için 6 zorunlu sözleşme şartını takip etmesi gerekir.

  • totalSupply(): Bu fonksiyon, token’ın toplam arzını belirtir.
  • balanceOf(): Bu fonksiyon, özel adresin token bakiyesini gösterir.
  • transfer(): Bu fonksiyon, akıllı sözleşmeden belirli adrese yapılan token transferi için kullanılır.
  • approve(): Bu fonksiyon, iki taraflı bir token transferini tasdik etmek için yetki verilen üçüncü parti bir işlevdir.
  • transferFrom(): Bu fonksiyonda üçüncü parti işlevin, işlemi alıcı hesabına aktarması görülür.
  • allowance(): Bu fonksiyon, üçüncü parti işlevin aktaracağı token miktarını sorgulamak için kullanılır.

Token başarıyla transfer edildiğinde, Transfer Event adıyla bilinen işlem özeti kısmını devreye sokar. İşlem onaylandığında, Approval Event adıyla bilinen onay mekanizması aktif olur.

TRC-20 Güvenilir Mi?

TRC-20 kullanımı güvenilirdir. Birçok büyük borsa hali hazırda TRC-20’yi para yatırma ve çekme seçeneklerine entegre etmiş durumdadır. Fonlarınızı Tron cüzdanında saklamak güvenilir bir yoldur. TRC-20 ile işlemlerinizi hızlı, düşük maliyetli ve pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TRC20 USDT Nedir?

TRC20 USDT, Tether tarafından TRON ağında yayınlanan USD’ye sabitlenmiş bir stabil kripto paradır. Token, TRON ağında akıllı sözleşme yolu ile ihraç, saklama ve transfer işlemleri için kullanılabilir. Bu süreç tamamen ücretsiz, şeffaf ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda akıllı sözleşmeye dayalı oldukça geniş yelpazede programlar yazılmasına imkan sağlar. TRC20 tabanlı USDT, TRON tabanlı protokoller ve DApps’ler ile birlikte çalışabilirliği sağlar. TRC20 USDT, kullanıcıların TRON ağında fiat para birimine sabitlenmiş paralar ile işlem yapmasına izin verir.

TRC20 USDT Explorer

Explorer adı ile bilinen Blockchain kaşifi, bir Blockchain ağı içerisindeki verileri görüntülemek için etkili bir arama motoru görevi görür. Bir blok zinciri kaşifinin temel işlevleri, kullanıcıların çıkardığı son bloklar veya blok zincirindeki meydana gelen son işlemler hakkında veriler aktarması olarak değerlendirilebilir.

Bu bağlamda TRC20 USDT Explorer, ağ hareketlerini izleyen bir monitor olarak adlandırılabilir. Bu monitor, TRC20 USDT faaliyetlerini bir araya getirerek kullanıcılara bilgi akışı sağlar.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Boşanmalarda Bitcoin (BTC) Detayı: Boşanan Eş, BTC Servetinin Yarısını Talep Etti

Sonrakini Oku

Goldman Sachs, Kripto Para Raporunu Yayımladı: BTC İçin İyi Haber mi?

Bir Cevap Yazın