Tom Lee’den Umut Verici Kripto Para Yorumu

Kripto para piyasasının tanındık ismi Tom Lee 28 Kasım Çarşamba günü katıldığı BlockShow Asia 2018 adlı etkinlikte bir konuşma gerçekleştirdi. Piyasa hakkında yaptığı değerlendirmelerine bir yenisini ekleyen Lee hâlihazırda yaşanan ayı piyasası hakkında yorum yaptı.

Kripto paralar hakkında yaptığı olumlu fiyat tahminleriyle adından sıkça bahsettirmeyi başaran Tom Lee Fundstrat Global Advisors adlı şirketin kurucu ortağı. Lee’ye göre ayı piyasası kripto paralar için oldukça önemli bir zaman dilimini ifade ediyor. Tom Lee konuşmasında kripto para piyasasının düşüşünü tetikleyen etmenlerden de bahsetti.

Lee’ye göre büyük düşüşe neden olan üç temel neden bulunuyor: Bitcoin Cash’in (BCH) tartışmalı hard fork’u, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ICO’lara yönelik attığı düzenleyici adımlar ve küresel piyasaların “korkunç” durumu. Bilindiği üzere küresel piyasalar ekim ve kasım ayları boyunca yaklaşık %10 oranında değer kaybetti.

Piyasada kaydedilen düşüşlere rağmen Tom Lee kripto paraların geleceği hakkında sahip olduğu olumlu düşüncelerinin değişmediğini ifade etti. Lee şu ifadelere yer veriyor:

Fiyatlar şu sıralar düzeltme hareketi yaşıyor ki bu durum BTC’nin 200 günlük ortalamanın dahi altına düşmesine neden oldu. Ancak eğer vaktiniz varsa bekleyin çünkü yükselecek. Bu üç ay içerisinde gerçekleşmeyecek ya da bir yılda. Fakat iki ya da üç yıl içerisinde olacak. Şu sıralar kripto para piyasasına adım atmak için çok uygun bir an. Bitcoin 200 günlük ortalamasını geçer geçmez biliyoruz ki para akışı gerçekleşecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Bitcoin Balonu Patladı”

Sonrakini Oku

Amazon’un Blockchain Adımları Bitmek Bilmiyor

Bir Cevap Yazın