Tom Lee: Bitfinex’in IEO’su Bitcoin’i Olumsuz Etkileyecektir

Nisan ayının başlangıcından beri kripto para piyasasında bahar rüzgarları hissedilmeye başlandı ve birkaç hafta önce ortaya çıkan yeni bir fiyasko dışında, bu havayı bozabilecek potansiyelde bir olay henüz kendisini göstermedi. Yaklaşık bir ay önce New York Başsavcılığı tarafından yayınlanan bir bildiride, Tether‘in hazinesinden Bitfinex tarafından 850 milyon dolarlık fon çekildiği ortaya çıkmıştı.

IEO İle 1 Milyar Dolar Hedefleniyor

Bitfinex’in konu hakkındaki hamlesi de gecikmedi ve 4 Mayıs tarihinde yapılan resmi duyuruda, son dönemlerin popüler fon toplama yöntemi IEO yapılacağı belirtildi. Amaç ise birçok uzmana göre 850 milyon dolar değerinde dondurulan fonların zararının karşılanabilmesi. Borsanın satışını yapacağı token ise LEO olarak belirlendi ve toplamda 1 milyar dolar değere yakın satış planlanmakta.

Fundstrat’ın ünlü analistlerinden ve yönetici ortaklarından olan Tom Lee ise, bu konu hakkında attığı bir tweet içerisinde Bitfinex IEO’sunun kısa vadede lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)için olumsuz sonuçlar doğurabileceğini ifade etti.

Lee’ye göre 1 milyar dolarlık IEO çok sayıda ”yeni” token arzı oluşturacak ve piyasanın bu kadar arzı emmesi, hem Bitcoin’i hem de diğer kripto para birimlerini olumsuz etkileyecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Bu Platformda 30.000 Dolara Çıkması, Kullanıcıların ”Mini Kalp Krizi” Geçirmesine Neden Oldu!

Sonrakini Oku

Türkiye, Dünyanın Başlıca Kripto Piyasaları Arasında Yer Alıyor

Bir Cevap Yazın