Tom Lee: Bitcoin’in 10.000 Dolara Gelmesi FOMO’yu Başlatabilir!

Lider kripto para Bitcoin (BTC) son birkaç haftadır yükseliş üzerine yükseliş sergiliyor ve ufak çaplı çekilmelerden sonra bile her zaman daha üst bir fiyat bandına çıkmayı başarıyor. 13 Mayıs tarihinde gelen Bakkt haberi ile sert bir ivme yakalayan BTC, 2019 yılından beri ilk defa 8.000 dolar üstünü görmeyi başardı.

Bitcoin’de FOMO Başladı Mı?

Bazı uzmanlar Bitcoin için FOMO’nun (kaybetme korkusu) geldiğini iddia etse de, Fundstrat‘ın çok eleştirilen finansal uzmanı Tom Lee, bunun 10.000 dolar seviyesinde geleceğini düşünmekte. Tom Lee kendi Twitter hesabından yaptığı bir anket ile Bitcoin’in %90 düşüşü ile övünen ve BTC’yi eleştiren kişilerin hangi fiyat seviyesinden FOMO’ya katılacağını sordu. Basın saatine göre ankete toplam 7.763 kişi katıldı ve bunların %32’si 20.000 üzerinden FOMO’nun başlayacağını, %45’i ise 10.000 dolar üzerinden bunun eleştirmenleri de çekeceğini düşündüğü yönünde oy kullandı. Kalan %23’lük kısım ise FOMO’nun çoktan başladığını vurguladı.

FOMO yani kısaca fiyat yükselirken yükselişten faydalanamama, fırsatları kaçırma olarak ifade edilebilecek olay, 2017 yılının Aralık ayında Bitcoin’i büyük ölçüde 20.000 dolara taşıyan etmen olmuştu ve görünüşe göre yavaş yavaş piyasa bunu hissetmeye başladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Binance Açılıyor!

Sonrakini Oku

“Kripto Paralar Dünyayı Ele Geçiriyor”

Bir Cevap Yazın