Tom Lee Bitcoin ETF’si İçin Gerekeni Açıkladı!

Kripto para piyasasının tanınan isimlerinden olan analist ve ekonomist Tom Lee, uzun süredir beklenen ve hala onay alınamayan Bitcoin ETF‘si hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ETF’sinin hala birkaç yıl uzakta olduğunu itiraf eden Fundstrat kurucu ortağı Lee, kripto para yatırımcılarının tepkilerine rağmen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun aslında iyi bir şey yaptığını ve piyasayı iyi kontrol ettiğini savundu. Bitcoin ETF’sinin onaylanabilmesi için lider kripto paranın 150.000 dolara kadar çıkması gerektiğini iddia eden Lee, SEC’in kripto para sektörünü olası dolandırıcılar karşı koruduğunu da vurguladı.

Kurumsal firmaların ciddi bir şekilde regüle edilen piyasalara girdiğini açıklayan ünlü ekonomist, SEC’in kripto para sektörüne bir iyilik yaptığını ve bunu düzenlemeye çalıştığını ifade etti. Lee bununla beraber SEC’in yavaş hareket ettiğini ve bu yönü yüzünden kripto para sektörüne bir nebze zarar veriyor olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin Likiditeye İhtiyaç Duyuyor

Lee’nin düşüncelerine göre kurumsal yatırımcılar için en büyük öneme sahip Bİtcoin ürünü kesinlikle ETF olacak. SEC’in en çok endişe ettiği konulardan birisinin Bitcoin’in toplam piyasa değeri olduğunu dile getiren Lee, 150 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip varlığın ETF onayı almasının zor olduğunu ima etti. Bitcoin’in ETF için yeterince likiditeye sahip olmasının 150.000 dolar ve üstü fiyattan geçtiğini vurgulayan Lee, birkaç sene beklemenin mümkün olduğunu açıkladı.

Brian Kelly de geçtiğimiz günlerde şu an için Bitcoin ETF’sine ihtiyaç olmadığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Opera’dan Bitcoin Kullanıcılarını Sevindirecek Haber

Sonrakini Oku

PlanB: 2020 Yılından Sonra Bitcoin 1 Trilyon Dolar Olacak!

Bir Cevap Yazın