Tom Lee: Bitcoin 2019 Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kıracak!

Fundstrat Global Advisors’ın kıdemli analisti ve piyasa stratejisti Tom Lee, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) son günlerdeki hareketi hakkında konuştu ve bunun yavaş yavaş güvenli bir liman haline geldiğini dile getirdi.

Lee, Fox Business ile röportaj yaparken kendisine yöneltilen ”Bitcoin gerçekten bir güvenli liman mı?” sorusuna şu cevabı verdi:

”Evet, bunu piyasalarda görebilirsiniz. Ortada karışıklık olduğu zamanlarda yerel Bitcoin fiyatları artmaya ve hemen piyasaya göre yüksekten işlem görmeye meyilli. Bunun sebebi insanların kendi paralarını korumanın yollarını aramasıdır. Bu yüzden cevabım evet.”

Bitcoin Güzeli Bir Çeşitlendirme Aracı

Lee bunun yanı sıra Bitcoin’in bu yıl ”çok iyi bir iş çıkardığını” ve geçtiğimiz Aralık ayında fiyat 3.000 dolar civarındayken, bu yıl önce 10.000 dolara sonra 13.000 dolara kadar yükseldiğini hatırlattı. Fundstrat’ın ünlü analisti Bitcoin’in aslında menkul kıymetler veya tahvillerle bir bağa sahip olmadığını, bu sebeple yatırım çeşitlendirme için mükemmel bir araç olduğunu da açıkladı.

Lee’ye göre Bitcoin şu an için sadece ”dinleniyor” ki bu da ilerleyen günlerde fiyatın yükselişe geçeceği anlamına gelmekte.

”Bence Bitcoin yılın sonuna kadar çok daha yüksek bir seviyeye çıkacak ve potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini aşacak. Bence işlerin ters gidebilmesi ihtimaline karşı Bitcoin’e %2 veya %1 pay ayırmak isteyen kişiler oldukça mantıklı bir adım atıyor.”

Lee bundan 1 ay önce FOMO’nun en yüksek seviyesinde olduğumuzu belirtmiş ve yine önemli açıklamalarda bulunmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitwise: Libra, Bitcoin’i ve Diğer Kripto Paraları Üç Yıl İleri Götürdü!

Sonrakini Oku

Bakkt Sonunda Kesin Tarih Verdi, Bitcoin Yükselişe Geçti!

Bir Cevap Yazın