Tim Draper Eleştirilen Bitcoin Fiyat Tahmininde Israrcı!

Kripto para sektörünün en çok tanınan risk sermayedarlarından birisi konumundaki Tim Draper, 2022 yılına kadar lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 250.000 doları bulacağı iddiasının hala arkasında olduğunu ifade etti. Draper bunun yanı sıra Bitcoin’in söz konusu fiyata çıkmasının, ”BTC’nin gücünü anlamak” olduğunu da düşünmekte.

Tim Draper ve Rekor Bitcoin Tahmini

Ünlü Bitcoin boğası Draper, Bitcoin daha yolun çok başındayken ABD yönetimi tarafından yapılan ve suçlulardan ele geçirilen BTC’lerin satışının gerçekleştirildiği bir açık arttırmada daha kimse buna güvenmezken milyonlarca dolarlık BTC satın almıştı. Bitcoin’in 2017 yılında rekor kırması ile de milyar dolarlarına milyar dolarlar katmış oldu.

Ünlü Bitcoin milyarderi artık Bitcoin’in altından çok daha iyi bir değer saklama aracı olduğunu düşünmekte ve bu sebepten ötürü önümüzdeki yıllarda çok daha fazla değer kazanabileceğini vurguluyor. 2022 yılına kadar BTC’nin 250.000 dolara çıkacağını iddia eden Draper, ifadesinde küçük bir değişiklik yaparak BTC trendindeki yavaşlıktan ötürü bu rekorun 2023 yılının ilk çeyreğine kadar kırılabileceğini ifade etti.

Aslında BTC konusunda bu kadar iyimser olan tek kişi Draper değil. Brave New Coin CEO’su Fran Strajnar da geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in 2020 yılının Ocak ayına kadar 200.000 dolar olacağını ifade etmişti.

Uzmanlar ise  lider kripto para biriminin 2008 yılındaki altının hareketini takip edebileceğini ve ciddi bir yükseliş yaşayabileceğini vurgulamakta.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bittrex Bir Kripto Parayı Daha Delist Ediyor!

Sonrakini Oku

Almanya’nın En Büyük Bankası, JPMorgan Ağına Katıldı!

Bir Cevap Yazın