Tim Draper: Bitcoin’i Takip Etmesi, Nakit Paradan Daha Kolay!

Milyarder risk sermayedarı ve büyük bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı olarak bilinen Tim Draper, “Life’s Tough” isimli yayında kripto para sektörü ve suçluların neden kripto paraları kullanmaması gerektiği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tim Draper: Suçlular Artık Bitcoin Kullanmamalı

Draper, yetkililer tarafından iddia edildiği gibi Bitcoin’in (BTC) çoğunlukla suçlular tarafından kullanılmadığını, aslında bunun risk teşkil ettiğini vurguladı. Bitcoin’in suçlular tarafından kullanımının artık geçmişte kaldığını belirten milyarder isim, bunun takibinin nakit paraya göre çok daha kolay olduğunun altını çizdi.

“Artık suçlu olmak istiyorsanız, nakit para kullanmanız gerektiği gerçeği karşınıza çıkıyor.”

Draper Bitcoin’in ana akım kitleler tarafından kullanılacağını ve bu sayede BTC’nin 250.000 dolara kadar çıkabileceğini vurgulayan ilk insanlardan. Daha önce 2014 yılının Haziran ayında ABD kolluk kuvvetleri tarafından yapılan bir açık arttırmada 29.656 Bitcoin satın alan Draper, oldukça ileri görüşlü birisi olduğunu aslında o tarihlerde belli etmişti.

Bitcoin ağındaki işlemlerin artık çok rahat bir şekilde takip edilebildiğini belirten Draper, gizlilik elde etmek isteyenlerin farklı kripto paralar kullanması gerektiğini de düşünüyor. Özellikle Monero ve Zcash gibi gizlilik odaklı kripto para birimleri bu amaçla ciddi bir kullanıma sahip. Bu da kripto paraların regülatörlerin gözünde kötü bir imaja sahip olmasına neden oluyor.

Yine de kripto paraların amaçladıkları ekonomik özgürlük, biraz gizlilik olmadan mümkün değil gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Destekçisi Twitter CEO’sunun Tahtı Sallanıyor!

Sonrakini Oku

MASAK Başkanı’ndan Açıklama: Kripto Para Borsalarını İnceleyeceğiz!

Bir Cevap Yazın