Tim Draper, Bitcoin Adaptasyonunun Rekor Kıracağını Düşünüyor

Bitcoin (BTC) fiyatı Koronavirüs krizi nedeniyle çok dalgalı bir grafik çizse de 9.000 doların üstüne çıkmayı başardı. Ancak önde gelen Bitcoin yatırımcılarından birisi olan milyarder Tim Draper‘e göre fiyattan çok daha önemli olan ve BTC’nin sürekliliğinin sağlayacak bir gelişme mevcut.

Draper, bu gelişmenin ana akım kitlelerin BTC’yi kabul etmesi ve kullanması olduğunu belirtti. Henüz BTC’nin bunu başaramadığını dile getiren Draper, Bloomberg’e yaptığı açıklamasında şu an için adaptasyon konusunda artış olduğunu da inkar edemeyeceğini dile getirdi.

İtibari Paralara Yönelik Güvensizlik, BTC Adaptasyonunu Arttırabilir

Draper’e göre Bitcoin adaptasyonunu arttıracak temel unsur ise hükümetlerin uyguladıkları yanlış politikalar olacak. BTC’nin, hükümet destekli ve politika ile doğrudan etkileşimli itibari paralardan çok üstün olduğunu ve bunun Koronavirüs krizinden sonra daha iyi anlaşılabileceğini belirten Draper, insanların artık doğru ile yanlışı ayırt edebileceklerini vurguladı.

Draper, Bitcoin’in kısa süre içerisinde 250.000 dolara kadar çıkabileceğini de düşünüyor. BTC’nin 600 dolar olduğu tarihlerde 30.000 adete yakın BTC’yi açık arttırma ile satın alan Draper, daha sonra 2015 yılında BTC fiyatı 200 dolara düşünce inanılmaz bir kayıp yaşamıştı.

Buna rağmen BTC’nin 20.000 dolara kadar yükselmesi, Draper’in 18 milyon dolarlık yatırımını yaklaşık olarak 3 yıl içerisinde 600 milyon dolara çıkardığını ortaya koydu. Tabii ki bunun için Draper’in elindeki BTC‘leri hiç satmamış ve hepsini tepeden satmış olması gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Fransa Maliye Bakanı Dijital Vergi Önerisini Yineledi

Sonrakini Oku

Ekonomist: Bitcoin’de Sert Düşüşe Hazırlanın

Bir Cevap Yazın