Tim Draper 250.000 $ Tahmini Gerçekleşmezse Çiğ Yumurta Yiyecek

Cointelegraph’ın haberine göre, Virtual Blockchain Week’te çeşitli açıklamalar yapan ünlü girişimci kapitalist Tim Draper, altı haneli Bitcoin (BTC) fiyat tahminine bağlı kaldığını doğruladı.

250.000 Dolarlık Tahmin

2018 yılında, tüm piyasa düşüş yaşarken Tim Draper, Bitcoin fiyatının 2022’nin sonunda ya da 2023’ün başında 250.000 dolara ulaşacağına dair cesur tahmin yapmıştı. Draper günümüzde de bu tahmine bağlı kaldığını ifade etti ve “Bu benim tahminim. Bunu savunuyorum. Bunun olacağından çok eminim. Bu olacak. Bu biraz ilginç.” sözlerini kullandı.

Draper bu tahminini canı öyle istediği için yapmıyor. Ünlü ismin bu tür bir fiyat hareketini yönlendirebilecek birkaç önemli neden olduğunu ifade ediyor. Draper, ABD hükümetinin muazzam teşvik paketinin doların değerini düşüreceğini ve “insanları kriptoya yönlendireceğini” düşünüyor. Ayrıca Bitcoin’in bu zaman dilimi içinde dünya çapında büyük bir ticari kabul görmesini bekliyor.

Öte yandan bireysel kullanıcılar her kredi kartı alışverişlerinde bankalara bir miktar ödeme yapmak zorunda kalıyor. Draper’a göre bu ödemeyi yapmak zorunda olmadıklarını öğrenen kullanıcılar Bitcoin’e ve kriptolara büyük bir ilgi duymaya başlayacak. Draper bu durumu şu sözlerle ifade ediyor:

Bireysel kullanıcılar birden bire, ‘Nasıl yani, kredi kartımı her kullandığımda bankalara %2.5 ile %4 arasında ödeme yapmak zorunda kalmayacak mıyım?’ diye düşünecek.

Çiğ Yumurta Sözü

Draper, kendisininde 1.25 milyon dolar yatırım yaptığı, OpenNode adlı bir şirketin yukarıda bahsi geçen durumun gerçekleşmesine yardımcı olabileceğini ifade ediyor. OpenNode, Lightning Network üzerinde son derece hızlı BTC işlem ödemeleriyle bilinen bir Bitcoin ödeme ağ geçidi oluşturuyor.

Öte yandan Draper, zaman içinde bu tür hizmetlerin geleneksel oyuncular üzerindeki rekabet avantajını kanıtlayacağına, MasterCard ve Visa‘nın o zamanki baskın American Express’ten piyasa payını aldıkları gibi piyasa payını çalacağına inanıyor.

Bunların yanında Draper, tabii ki şaka yollu bir şekilde, eğer 250.000 dolarlık tahmini gerçekleşmezse çiğ yumurta yeme sözü verdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin 9.000 Dolara Tırmanırken 160 Milyon USDT Piyasaya Sürüldü

Sonrakini Oku

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde 30 Milyar Dolarlık Hacim Görüldü

Bir Cevap Yazın