TikTok’ta Bitcoin İle İlgili İlk Video Yayınlandı

Cointelegraph’ın haberine göre popüler bir sosyal medya uygulaması olan TikTok, Bitcoin ile ilgili ilk videosunu yayınladı. Kullanıcıların kısa videolar çekerek paylaşmasına izin veren bir uygulama olan TikTok, bir Blockchain girişimi başlattı ve hemen ardından Bitcoin ile ilgili bir video yayınladı.

TikTok’un İlk Bitcoin Videosu

“The Wolf of Bitcoins” rumuzlu bir kullanıcının paylaştığı videoda düzinelerce madencilik donanımının bulunduğu bir oda gösteriliyor. Video, “GPU fiyatlarının yükselmesinin nedeni bu” gibi kısa bir başlıkla başlıyor ve “Bitcoin”, “Bitcoin’i açıklamak” ve “Bitcoin madenciliği” gibi etiketlerle birlikte paylaşılıyor.

Yapılan açıklamalara ve iddialar göre bu video TikTok’ta açık açık yayınlanan ilk Bitcoin videosu oldu. Bu video 1.2 milyonun üzerinde izlendi ve 109.000’in üzerinde beğeni topladı.

Bunun yanında bir tweet gönderisi ile TikTok’ta paylaşılan videoyu takipçilerine duyuran kripto girişimcisi Thomas Schulz videoyu “ilk viral Bitcoin TikTok videosu” olarak nitelendirdi.

TikTok’un Blockchain Adımı

Ünlü sosyal medya uygulaması geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, Shanghai Dongfang Gazetesi ile Blockchain ve yapay zekanın içinde bulunduğu iş modelleri geliştirmek için bir ortaklık kurduğunu belirtmişti.

Çin’in Blockchain ile ilgili girişimlerinden kendisine pay çıkarmak isteyen TikTok’un kurucu şirketi ByteDance’in bu girişimin %49’unda ortaklık payı bulunacağı belirtildi.

Bunların yanında bazı yorumcular TikTok hangi videoların görüntüleneceğine karar verdiğini ifade ediyor ve bunu eleştiriyor. 2018’deki bir blog yazısında, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in girişim ortağı olan Connie Chan, TikTok’un yapay zeka kullanarak “kullanıcıların gördüklerini tamamen kontrol ettiğini” ifade etmişti. Chan, bir kullanıcının, bir içerik oluşturucunun sayfasına üye olsa bile tüm videolarını görmesinin garanti olmadığını, çünkü bunun TikTok’un kontrolünde olduğunu dile getirmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tim Draper: Bitcoin Kadınlar Sayesinde 250.000 Dolar Olacak!

Sonrakini Oku

Bitcoin’den (BTC) 800 Dolarlık Sürpriz!

Bir Cevap Yazın